• Diğer

Gündem

Konya deprem!

Konya ve İzmir'in ardından Erzurum da 4.1 büyüklüğünde deprem ile sallandı

Konya deprem!

2 Ağustos 2023 02:43
-A

+A

 
Akşam saatlerinde peş peşe Konya'da 5, İzmir'de ise 3.9 büyüklüğündeki depremlerin ardından saatler sonra Erzurum'da da 4.1 şiddetinde bir sarsıntı gerçekleşti.
 
Erzurum'un Narman ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem oldu. Erzurum'daki deprem, Konya'da 5, İzmir'de ise 3.9 büyüklüğündeki sarsıntıların saatler sonrasında gerçekleşti.
 
KONYA'DA 5 ŞİDDETİNDE DEPREM
Konya'nın Selçuklu ilçesinde saat 18.06'da 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevre illerden de hissedilen deprem nedeniyle vatandaşlar kısa süreli panik yaşarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Depremde acil birimlerimize ulaşan bir olumsuzluk yaşanmadı. Memleketim, kadim şehir Konya'mıza geçmiş olsun." dedi.
 
YARIM SAAT SONRA İZMİR DE SALLANDI
Afad'tan alınan bilgilere göre, İzmir'de saat 18.36'da yerin 7.69 kilometre derinliğinde 3.9 büyüklüğünde bir deprem oldu. Depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.
 
ERZURUM'DA 4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
Erzurum'un Narman ilçesinde ise saat 21.37'de Erzurum'da deprem meydana geldi. AFAD'ın açıkladığı verilere göre, Erzurum'un Narman ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin saati 21.37 olarak kaydedilirken derinliği ise 9.56 kilometre olarak ölçüldü.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku