• Diğer

Yazar

hakanaydemir@gmail.com

1 makale bulunmakatadır

Mutluluk Sofrası...

Sabah Saatlerinde yolumun üzerinde karşılaşmış olduğum bir durum. Yaklaşık yirmi metre önümde gidiyorlardı. Birden el arabasını durdurdu ve çöp bidonunun yanına yanaştı. Çöp bidonunun yanında asılı olan poşeti aldı ve içerisinde bulunan bir parça ekmeği çocuklarına verince tüm dikkatim ile odaklandım.

17:57 - 9 Kasım 2017

+A

-A

Şaşırdım ve ne yapacağımı bilemedim. Otuzlu yaşlarda bir bey, elinde çöp toplama el aracı ve aracın içerisinde iki çocuğu. Hemen telefonuma sarıldım ve resim çektim. Bu esnada çocuk babasına seslendi. Yanlarına yaklaştım. Belli ki Suriyeli. Adresini sordum ve cebinden çıkarmış olduğu bir kağıdı bana uzattı. Sanırım beni Polis zannetti. Yürüyüp gittiler ama ben olduğum yerde kaldım. 
Ne yapmalıydım. Akşamı zor ettim. Elimde olan imkanlar ile biraz gıda malzemesi alarak vermiş oldukları adrese gittim.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

Ev demeye bin şahit bir yerde oturuyorlar ve beni görünce şaşırdılar tabi. Elimdeki koliyi uzattım. Beni eve davet ettiler ve içeriye girdim. Koli açıldı ve değişik bir duygu tabi. Şaşkınlık, memnuniyet, utanma ve anlatamayacağım bir dizi duygu içerisinde gözü yaşlı bir ifade ile bana teşekkür etmeye çalıştılar. Yemek hazırlanmış ve beni sofraya davet ettiler. Yumurta, zeytin ve bulanık bir çaydan oluşan Akşam sofralarına oturdum. Bir iki lokma aldım. İnanılmaz bir Aile saadeti görüntüsü mevcuttu. Şok üzerine şok yaşıyordum. 
Acaba mutluluk neydi. Çöpten toplanan bir parça ekmek mi? Ben kimim. Çerkes mi? onlar Arap mı? Türk mü? çok mu önemli. Acaba önemli olan ney?
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku