• Diğer

Dünya

Zelenski, Rusya'nın iddialarını yalanladı

Kremlin'e saldırının arkasında Ukrayna mı var? Zelenski, Rusya'nın iddialarını yalanladı

Zelenski, Rusya'nın iddialarını yalanladı

4 Mayıs 2023 01:59
-A

+A

 
 
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Rusya'nın Kremlin Sarayı'na düzenlenen İHA saldırısının arkasında Ukrayna'nın olduğu yönündeki iddialarını reddederek, "Putin'e veya Moskova'ya saldırmıyoruz. Bunun için yeterli silahımız yok" dedi.
 
Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen Nordik- Ukrayna Zirvesi'nin ardından Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store, Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen ve İzlanda Başbakanı Katrin Jakobsdottir ortak basın toplantısı düzenledi. Zelenski burada yaptığı açıklamada Kremlin'e yapılan İHA saldırısıyla ilgili konuştu.
 
"PUTİN'E SALDIRMADIK"
Rusya'nın Kremlin Sarayı'na düzenlenen İHA saldırısının arkasında Ukrayna'nın olduğu yönündeki iddialarını reddeden Zelenski, "Putin'e saldırmadık. Topraklarımızda savaşıyoruz, köylerimizi ve şehirlerimizi savunuyoruz. Putin'e veya Moskova'ya saldırmıyoruz. Bunun için yeterli silahımız yok" dedi.
 
 
 
"RUSYA, UKRAYNA'DA ZAFER KAZANAMADI"
Moskova'nın neden Ukrayna'yı saldırıdan sorumlu tuttuğuna dair gelen soruya cevap veren Zelenski, Rusya'nın Ukrayna'da zafer kazanamadığını, Putin'in artık halkı motive edemediğini ve ordusunu bir hiç uğruna ölüme gönderemediği cevabını verdi.
 
RUSYA, UKRAYNA'YI SUÇLAMIŞTI
Kremlin Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, "Kiev rejimi gece saatlerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kremlin Sarayı'ndaki konutuna insansız hava araçlarıyla saldırı girişiminde bulundu" ifadeleri kullanılmış, saldırının gece saatlerinde 2 İHA ile düzenlendiği ve İHA'ların etkisiz hale getirildiği duyurulmuştu. Açıklamada, saldırı "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yönelik suikast girişimi" ve "planlı bir terör saldırısı" olarak nitelendirilmişti.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku