• Diğer

Ekonomi

Yük gemisi, demirledi

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle 1,5 yıldır Odesa Limanı'nda bekletilen Joseph Schulte adlı yük gemisi, bu sabah İstanbul Boğazı'ndan giriş yaptı. İstanbul'a demirleyen dev gemi, Rusya'nın Tahıl Koridoru anlaşmasından çekilmesinin ardından 16 Temmuz'dan bu yana Odessa Limanı'ndan ayrılan ilk gemi olma özelliğini taşıyor.

Yük gemisi, demirledi

18 Ağustos 2023 13:50
-A

+A

 
 
 
Rusya- Ukrayna savaşının başladığı Şubat 2022'den bu yana Odesa Limanı'nda kalan Joseph Schulte adlı yük gemisi, İstanbul Boğazı'na kuzeyden girerek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait Kurtarma-6 römorkörüyle bugün sabah saat 06.10'da refakat altına alındı.
 
 
LİMAN BAŞKANLIĞI SAHASINA DEMİRLEDİ
Öğrenilen bilgiye göre, yük gemisine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının kılavuz kaptanı ile kılavuzluk hizmeti de verildi. Söz konusu gemi, İstanbul Bölge Liman Başkanlığı demirleme sahasında demirlendi.
 
16 TEMMUZ'DAN BU YANA ODESSA'DAN AYRILAN İLK GEMİ
Hong Kong bayraklı yük gemisi, 2 bin 114 adet konteyner taşıyor. Söz konusu gemi, Rusya'nın Tahıl Koridoru Anlaşması'ndan ayrılmasından sonra 16 Temmuz'dan bu yana Odessa Limanı'ndan ayrılan ilk gemi olma özelliği taşıyor.
 
1,5 YILDIR ODESSA LİMANINDA BEKLETİLİYORDU
Tahıl Koridoru'na tabi olan gemiler 1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren Odessa Limanı'ndan ayrılabilmiş ancak söz konusu Joseph Schulte gemisi, tahıl ürünleri taşımadığından dolayı Tahıl Koridoru Anlaşması kapsamında Odessa Limanı'ndan ayrılamamıştı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku