• Diğer

Gündem

Türkiye'nin en büyük su havzalarında susuzluk var?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ yetkilileri yine skandal işlere imza atıyor. Türkiye'nin en büyük su havzaları arasına giren ve barajlarıyla en öne sıralarda yer alan Kahramanmaraş su sıkıntılarıyla gündemden düşmüyor.

Türkiye'nin en büyük su havzalarında susuzluk var?

12 Ocak 2024 16:43
-A

+A

Kahramanmaraş halkı su sıkıntısı çekiyor?
 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ yetkilileri yine skandal birtakım işlere imza atıyor.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş İl başkanı Ünal Ateş yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en büyük su havzalarından birisine sahip olan Kahramanmaraş'ta maalesef yurttaşlarımız su sıkıntısı çekiyor. İşte bu su sıkıntısı çeken yerlerden birisi de Elbistan ilçemiz Hacı Hasanlı köyü Kuyucak mezrasıdır.
Bu mezrada 25 hane var ve hayvancılıkla uğraşan yurttaşlarımızın hayvanları var, devlete ait su kuyusu 2 yıldan beri kuruduğu için buradan su çıkmıyor. Bununla ilgili bir çözüm üretmeyen KASKİ bunun üstüne vatandaşa zulmediyor. 
 
Vatandaşların kendi özel kuyularından aldıkları suyu ishale hattıyla ana şebekeye bağlayıp buradan köy halkına dağıtıyorlar, çıkan su aslında çok da yeterli bir su değil ama vatandaş yine de bununla idare etmek durumunda kalıyor, vatandaşın özel kuyusundan alınan suyun elektriği yine vatandaşın evinden çekilmiş. 
 
Böyle bir uygulama sanıyorum dünyanın hiçbir yerinde yoktur hem görevini yapmayacaksın hem vatandaşı çaresiz ve susuz bırakacaksın. Kendi cebinden ödediği parayla su çıkaran vatandaşa da aynı zamanda eziyet edeceksin, bunu yapsa yapsa ancak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ yapardı, yine bizi yanıltmadılar. 

Buradan tüm yetkililere sesleniyorum bir an önce bu durumu düzeltin ve burada yaşayan vatandaşlarımızın sıkıntısını derhal giderin.

KAYNAK- EKONOMİMTV.COM

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku