• Diğer

Yerel

TGGF vefat eden sporcular anısına mevlid programı düzenledi

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu (TGGF) 6 Şubat tarihinde gerçekleşen asrın felaketinde hayatını kaybeden güreşçiler ve vatandaşlar anısına Mevlid-i Şerif ve iftar programı düzenledi.

TGGF vefat eden sporcular anısına mevlid programı düzenledi

19 Nisan 2023 13:28
-A

+A

 
 
Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerde vefat eden 16 sporcunun anısına Mevlid-i Şerif ve iftar programı düzenledi. Gerçekleşen programda Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu yetkilileri, güreş camiası ve vefat eden sporcuların yakınları bir araya geldi.
 
İftar programında konuşan Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş, bizler deprem bölgesinde değildik ama uyandığımız anda bu acıyı her zerremizde hissettik dedi. İlk günden itibaren deprem bölgesine ulaşma gayretinde olduklarını ifade eden Türkiş; “Bir nebze de olsa yapabileceklerimizi yapmaya çalıştık destek olmaya gayret ettik. Ben Kahramanmaraş’a geldiğim gün deprem aşamasında arkamızda bulunan 16 yiğidimizin bir kısmına ulaşılmış, bir kısmına hala ulaşılmaya çalışılıyordu enkaz altındaydı. Allah hepsinin şehadetini kabul buyursun diyoruz. Yani gerçekten o dönem çok büyük bir acı çektik. Tabii bütün vatandaşlarımız için çok büyük acı çektik üzüntü duyduk. Onlar sporcumuz olduğu için ayrıca müteessir olduk. Biz tabi biraz hayat normalleştikten sonra bu çocuklarımızın kardeşlerimizin ruhlarının biraz olsun şad olabilmesi için burada arkadaşları olarak onların Federasyonu olarak büyükleri olarak aileleri ile birlikte tüm Türkiye'nin güreş camiasını bir araya getirip onları anmak istedik. Rabbim inşallah bugün yaptığımız tüm dualarımızı ibadetimizi de kabul buyurur. İnşallah tekrar böyle kötü günler yaşamayız son olur ve gerek camiamıza gerek Kahramanmaraşımıza gerek bu depremde zarar gören kayıp yaşayan diğer illerimize hepsine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

 
Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkan Vekili Şahin Hopur ise Kahramanmaraş’ta toplam 16 güreşçinin depremler dolayısıyla hayatını kaybettiğini ifade etti. Vefat eden güreşçilerin çoğunun milli güreşçi olduğunu ve uluslararası şampiyonalarda ülkemizi temsil ettiğini ve madalyalar kazandığını ifade eden Hopur; “Şimdi burada gerçekten kelimelerin boğazımıza düğümlendiği zaman. Biz de o günlerden kalan bir depremzedeyiz ama hepimiz öldük onlar gömüldü. Allah’ım şehadetlerini kabul eylesin. Allah’ım bu millete böyle bir acı yaşatmasın bir daha. İnsanlığın çaresiz kaldığı bir çar kaldığı bir gündü o gün. İnşallah tüm insanlığa böyle bir felaketi bir daha Cenabı Allah yaşatmasın diyorum. Burada gerçekten depremin ilk günlerinden itibaren gerek Hatay’da olsun gerek Kahramanmaraş’ta olsun maddi manevi yanımızda gücünü kuvvetini hissettiren Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyon Başkanımız İbrahim Türkiş’e gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bizi bir an bile gerek burada gerek gittiğine telefonda bir an bile hem güreşçi kardeşlerimizle ilgili konularla istişarelerde bizleri hiç boş bırakmadılar” diye konuştu.

 
Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonunun Hatay ve Kahramanmaraş'a 5 bin kişilik mutfak kurularak her gün yemek dağıtıldığını belirten Hopur;  “Sadece Ramazanlık için değil Ramazan’dan önce başladı Ramazan'dan sonra da devam edecek. Vatandaşlarımıza hizmet edecek mutfaklar kuruldu. 100 tane kadar Federasyon olarak çadır gönderildi. Öncelikle güreşçi kardeşlerimizin yakınları daha sonra vatandaşlarımıza dağıtımda bulunuldu. Mevlütlerle, Kuran-⁠ı Kerim tilavetleri ile hem tüm vatandaşlarımız hem güreşçi kardeşlerimiz yad edildi anıldı. Allah'ım bu millete böyle bir acı bir daha yaşatmasın” ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku