• Diğer

Magazin

Sinéad O'Connor hayatını kaybetti

Müslüman olduktan sonra Şüheda Davitt ismini alan ünlü şarkıcı Sinéad O'Connor hayatını kaybetti

Sinéad O'Connor hayatını kaybetti

26 Temmuz 2023 23:39
-A

+A

 
2018'de Müslüman olana kadar Sinead O'Connor ismiyle tanınan İrlandalı ünlü şarkıcı Şüheda Davitt, 56 yaşında hayatını kaybetti. Davitt'in intihar eğilimi nedeniyle bir hastanede gözetim altında tutulan 17 yaşındaki oğlu, 18 ay önce hastaneden kaçarak intihar etmişti.
 
Sinead O'Connor ismiyle tanınan, Müslüman olduğunu duyurduktan sonra Şüheda Davitt ismini alan İrlandalı ünlü kadın şarkıcı 56 yaşında hayatını kaybetti.
 
AİLESİ AÇIKLADI
BBC'nin haberine göre, Şüheda Davitt'in ailesi tarafından yapılan açıklamada, "Sevgili Sinead'ımızın vefatını büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz." ifadesine yer verildi. Açıklamada, 56 yaşındaki Davitt'in ailesinin ve arkadaşlarının acı haberden dolayı derin üzüntü duyduğu belirtildi.
 
 
90'LI YILLARIN YILDIZIYDI
"Nothing Compares 2 U" şarkısıyla 90'lı yıllarda dünya çapında ün kazanan, solo albümlerinin yanı sıra adını yardım konserleriyle de duyuran Davitt bugüne kadar 10 albüm çıkardı.
 
 
2018'DE MÜSLÜMAN OLDU
Davitt, 2018'de Müslüman olduğunu duyurarak, "Müslüman olduğum için gurur duyuyorum. Bu, her akıllı ilahiyatçının doğal olarak varacağı bir sonuç. Tüm kutsal yazıtlar bizi İslam'a götürüyor. İslam tüm diğer kutsal kitapları gereksiz kılıyor." ifadelerini kullanmıştı.
 
 
18 AY ÖNCE 17 YAŞINDAKİ OĞLU İNTİHAR ETMİŞTİ
Dört çocuk annesi Sinead O'Connor, intihar eğilimi nedeniyle bir hastanede gözetim altında tutulan 17 yaşındaki oğlu Shane'in hastaneden kaçtıktan sonra Ocak 2022'de intihar etmesinden 18 ay sonra yaşamını yitirdi. Müzisyen, son tweetinde oğlu Shane'in bir fotoğrafını paylaşmış ve "O zamandan beri ölümsüz gece yaratığı olarak yaşıyorum. O benim hayatımın aşkı, ruhumun lambasıydı" ifadelerini kullanmıştı.
Anahtar Kelimeler : Magazin, Haberler,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Ödül 5 milyon TL oldu

Ödül 5 milyon TL oldu

15:55 - 13 Eylül 2023

Mehmet Ulay, vefat etti

Mehmet Ulay, vefat etti

15:11 - 5 Eylül 2023

TikTok'a küfürler savurdu

TikTok'a küfürler savurdu

19:05 - 3 Eylül 2023

Ünal Silver hayatını kaybetti

Ünal Silver hayatını kaybetti

17:28 - 29 Ağustos 2023

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku