• Diğer

Dünya

Sığınmacılar Avrupa'ya geçmeye hazırlanıyor

İsrail basınından birçok ülkenin uykularını kaçıracak iddia: Türkiye'deki binlerce sığınmacı Avrupa'ya geçmeye hazırlanıyor

Sığınmacılar Avrupa'ya geçmeye hazırlanıyor

10 Eylül 2022 14:48
-A

+A

 
 
İsrail'in önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post, Türkiye'deki 16 bin sığınmacının örgütlendiğini ve konvoy oluşturarak Avrupa'ya geçeceğini yazdı. Haberde konvoyun yola çıkmasıyla Avrupa'da yeni bir göçmen krizinin patlak vereceği de belirtildi.
 
Son yıllarda Suriye, Afganistan, Pakistan, Irak gibi ülkelerden ve Türki cumhuriyetlerden göç alan Türkiye ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.
 
KONVOYLA AVRUPA'YA GEÇECEKLER
İsrail gazetesi Jerusalem Post'ta yer alan bir haberde; ülkemizdeki pek çok Suriyeli ve Afgan sığınmacının Türkiye'den Avrupa'ya geçmek için büyük bir konvoy oluşturma hazırlığı yaptığı öne sürüldü. Gazeteye değerlendirmede bulunan kaynaklar, sosyal medyada örgütlenen söz konusu sığınmacıların sayısının 16 bini bulduğunu ve bu sayının daha da artmasının beklendiğini belirtti. Haberde ayrıca sığınmacıların zaman zaman Türkiye'de karşılaştığı durumlara ve bazılarının ırkçılıkla karşı karşıya kaldığına da yer verildi.
 
 
KRİZ, AVRUPA'NIN KAPISINDA
İddiaların ardından bir diğer konu başlığı ise böyle bir olayın gerçekleşmesi durumunda Avrupa'da çıkması muhtemel göçmen krizi oldu. Başta Yunanistan olmak üzere birçok Avrupa ülkesi, son dönemde Türkiye'den Avrupa'ya geçen göçmen sayısının hızla arttığı yönünde açıklamalar yapıyor. Bu ülkeler sığınmacıları ülkesine almazken, Yunanistan gibi sınırına dayanan göçmenleri ölüme itiyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku