• Diğer

Politika

Seçimin kaybedeni BBP oldu!

Seçimin en büyük kaybedeni Büyük Birlik Partisi oldu! Ne genel başkan ne de adaylar, Meclis'e giremedi

Seçimin kaybedeni BBP oldu!

16 Mayıs 2023 17:07
-A

+A

 
Milletvekili Genel Seçimleri sonuçları netleşti, Meclis'te çoğunluk yüzde 49.46 ile Cumhur İttifakı'nda kaldı. AK Parti yüzde 35.5, MHP yüzde 10, Yeniden Refah Partisi 2.8 oy oranına ulaşırken; BBP'nin sadece yüzde 0.9 oy alması dikkat çekti. BBP hiç vekil çıkaramazken, Genel Başkan Mustafa Destici de yeni dönemde TBMM'de yer alamayacak.
 
Türkiye pazar günü sandığı giderken milletvekili genel seçimleri tamamlandı, cumhurbaşkanlığı seçimleri ise ikinci tura kaldı. İlk turda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, en yakın takibi Kemal Kılıçdaroğlu'nun birkaç puan önünde yer aldı.
 
ÇOĞUNLUK CUMHUR İTTİFAKI'NDA
Milletvekili Genel Seçimleri'nde de sonuçlar netleşti. AK Parti, 14 Mayıs'ta yüzde 35.58'de kaldı. AK Parti yeni dönemde Meclis'e 267 milletvekili gönderirken, MHP ise 49 olan sandalye sayısını 50'ye yükseltti. Cumhur İttifakı bileşenlerinden Yeniden Refah Partisi ise 2.8 oy oranına ulaşarak Meclis'e 5 vekil soktu.
 
BBP VEKİL ÇIKARAMADI
Cumhur İttifakı'nın en büyük hüsran yaşayan partisi ise Büyük Birlik Partisi oldu. Yüzde 0.9 oy alan BBP hiç vekil çıkaramazken, Genel Başkan Mustafa Destici de yeni dönemde TBMM'de yer alamayacak. Destici son seçimde AK Parti listesinden Ankara milletvekili olmuştu.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku