• Diğer

Gündem

Saraçhane'deki mitingine kaç kişi katıldı?

6'lı masanın Saraçhane'deki mitingine kaç kişi katıldı? Emniyet sayı verdi

Saraçhane'deki mitingine kaç kişi katıldı?

15 Aralık 2022 21:43
-A

+A

 
YSK üyelerine hakaretten 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün yaptığı çağrıyla İstanbulluları Saraçhane'ye davet etmişti. 6'lı masa liderlerinin de katıldığı "Millet İradesine Sahip Çıkıyor" mitingine yoğun bir katılım sağlandı. Emniyet kaynakları, alanda 25 bin kişinin bulunduğu bilgisini paylaştı.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki altılı masanın liderleri, Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesinin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki mahkumiyet kararının ardından Saraçhane Meydanı'nda bir araya geldi.
 
İMAMOĞLU'NUN KONUŞMASIYLA BAŞLADI
İmamoğlu'nun konuşmasıyla başlayan program, 6'lı masanın konuşmalarıyla devam etti. Mahkemenin İmamoğlu için verdiği hapis cezasına tepki gösteren muhalefet liderleri, hem İBB Başkanı'na destek verdi hem de hükümete sert sözlerle yüklendi.
 
EMNİYET: 25 BİN CİVARINDA KATILIM OLDU
İmamoğlu dün yaptığı çağrıyla İstanbulluları alana davet etmişti. Saraçhane'de yoğun bir kalabalık oluşurken, il emniyet kaynakları, İBB Başkanı İmamoğlu ile parti liderlerinin konuşma yaptığı mitinge, 25 bin civarında katılım olduğunu bildirdi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku