• Diğer

Yerel

Şair ve yazar Nurullah Genç, EXPO 2023 Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluştu

Onikişubat Belediyesi tarafından düzenlenen EXPO 2023 Kitap Fuarı’nda okurlarıyla bir araya gelen Prof. Dr. Nurullah Genç, “Depremden sonra gelmiştim Kahramanmaraş’a. Gördüm ve mutlu oldum ki Kahramanmaraşlı kardeşlerimiz çok önemli bir motivasyon kazanmış. Bu manada Kahramanmaraş’ın güzel işler yaptığı kanaatindeyim, Kitap Fuarı da bu güzel işlerden bir tanesi” dedi.

Şair ve yazar Nurullah Genç, EXPO 2023 Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluştu

8 Kasım 2023 15:29
-A

+A

Cumhurbaşkanlığı himayesinde ev sahipliğini yaptığı Uluslararası EXPO 2023 kapsamında Kitap Fuarı düzenleyen Onikişubat Belediyesi, sevilen yazarları okurlarıyla bir araya getirmeye devam ediyor. 
Çok sayıda etkinliğin olduğu, 7’den 70’e herkesin faydalanabileceği kitapların yer aldığı EXPO 2023 Kitap Fuarı, yoğun ilgi görüyor.

Fuarın ikinci günün konuğu ise hayata anlam katan sözlerini şiirleri ve romanlarıyla okurlarına aktaran Prof. Dr. Nurullah Genç oldu. 

Türk edebiyatına Rüveyda, Denizin Son Martıları, Yanılgı Saatleri ve Hüznün Lalesidir Dünya gibi pek çok eser kazandıran, özellikle ‘Yağmur’ adlı şiiriyle tanınan Şair Nurullah Genç, sevenlerinin yoğun ilgisi eşliğinde söyleşi gerçekleştirdi. 

Söyleşinin ardından kitaplarını imzalayan usta kalem, Filistin’de yaşanan işgal ve hayata yönelik birbirinden anlamlı uyarılarda bulundu. 

 
“Kahramanmaraş’ta olmak bizim için mutluluk”
EXPO 2023 Kitap Fuarı vesilesiyle Kahramanmaraş’ta olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Nurullah Genç, “Güzel bir Kahramanmaraş havası, güzel bir akşam ve böylesine güzide bir insan grubu burada. EXPO 2023 çok büyük bir fuar aslında ve içinde de Kitap Fuarı düzenleniyor. Kitap okumaya, düşünmeye çalışan insanlarla bir araya gelmek bizim için büyük mutluluk. Umuyoruz ki bu Kitap Fuarı, sadece alınıp götürüldüğü değil, ertesi yılı heyecanla beklenen, alınan kitapların okunduğu, tefekküre vesile olduğu organizasyonlara dönüşür. Başta Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek olmak üzere emeği geçen herkese ve tüm ekibine ve kitapsever kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
 
“Kahramanmaraşlı kardeşlerimiz çok önemli bir motivasyon kazanmışlar”
Deprem felaketinin ardından Kahramanmaraş’a geldiğini anlatan Genç, “Depremden sonra gelmiştim. Kahramanmaraşlı kardeşlerimiz çok önemli bir motivasyon kazanmışlar. Böyle de olmalı zaten. Biz düştüğümüz yerden kalkmak mecburiyetindeyiz. Ciddi bir yara aldık ama kader-i ilahidir bu. Biz sadece deprem ve deprem gibi felaketlere nasıl karşı koyabileceğimizi daha iyi hesap etmeliyiz. Bu manada Kahramanmaraş’ın güzel işler yaptığı kanaatindeyim. Kahramanmaraşlılara tekrar geçmiş olsun diyor, depremde kaybettiğimiz kardeşlerimize rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

 
“EXPO 2023, hedeflediğimiz gibi bir rehabilitasyon merkezi görevi görüyor”
Nurullah Genç’e söyleşisi ve imza günü için teşekkür eden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise, “EXPO 2023 Kitap Fuarı’mızın ikinci günü de çok çok verimli geçti. Bizim bir hedefimiz vardı; EXPO 2023’ün 6 Şubat’ta yaşadığımız travmadan sonra bir rehabilitasyon merkezi gibi çalışsın ve insanlarımız o sıkıntıların en azından birazını üzerlerinden attıracak bir atmosfer olsun diye. Dediğimiz noktadayız. Bugün Nurullah Genç beyefendiyi dinledik, gerçekten bu ülkenin nasıl bir medeniyete sahip olduğunu, batı medeniyetlerinin bizim medeniyetimizle boy ölçüşemeyeceğini, bizim onlardan insanlık noktasında alacağımız bir şey olmadığını ama bizim onlara çok daha farklı şeyler katacağımızı çok güzel izah etti misafirimiz. Gerçekten istifade ettik, müstefit olduk. Bu kabil söyleşiler ziyaretçilerimiz için çok faydalı olacak, nerede durduğumuzu ve duracağımızı bize anlatacak. İnşallah programlarımız devam edecek. Çok ciddi bir ilgi var. Çok şükür rehabilitasyon görevini EXPO 2023 Sergi Alanı’mız başarıyla sağlıyor. Tüm vatandaşlarımızı Kitap Fuarı’mıza ve EXPO 2023’e davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
Başkan Mahçiçek, şair ve yazar Nurullah Genç’e günün anısına EXPO 2023’ün sembol çiçeği Maraş Sünbülü’nü takdim etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku