• Diğer

Gündem

Ortalık fena karışacak?

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in başkanlık dönemiyle ilgili olarak yaptığı "Mansur Yavaş, kendi döneminde tek bir arazi üretmedi. Üretirsin, ben çok ürettim ve ürettiğim arsaları sattım" açıklaması büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. Gökçek'in bu sözleri akıllara Bülent Arınç'ın 2015'te yaptığı "Benim görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli bir insan değildir. Paralel yapıya Ankara'yı parsel parsel satmıştır" açıklamasını getirdi.

Ortalık fena karışacak?

12 Haziran 2024 17:43
-A

+A

 
Son dönemdeki sosyal medya paylaşımlarıyla gündemde kalmaya devam eden isimlerden biri olan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in dün akşam bir televizyon kanalında sarf ettiği sözler büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.
 
"ARSAYI ALIRSINIZ, ALDIKTAN SONRA PLANLAMA YAPARSINIZ"
Programda sık sık eleştirdiği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef alan Gökçek şu ifadeleri kullandı; "Mansur Yavaş, kendi döneminde tek bir arazi üretmedi. Üretirsin, ben çok ürettim ve ürettiğim arsaları sattım. Arsayı alırsınız, aldıktan sonra planlama yaparsınız. Arsanın değeri 30 liraysa olur 1500 lira. Ve ondan sonra o arsayı satarak belediyeye gelir getirirsiniz. Ben bunu çok yaptım."
ANKAPARK ÜZERİNDEN YAVAŞ'I HEDEF ALDI
Ankapark tartışmaları üzerinden de Yavaş'a sert çıkan Gökçek, "Mansur Yavaş, 801 milyon dolara Ankapark'ı yaptığımı söylüyor, 801 değilde 450'ye yaptık da doğru kabul edelim 801'i. Benim zamanımda 801 milyon lira oraya yatırdım, asfaltı da, alt geçidi, üst geçidi de yaptım her şeyi yaptım. Sen şimdi hiçbir şey yapmıyorsun. Sen şimdi 801 milyon dolar verecek misin Ankapark'a ? Hayır. Ee hadi yap" diye konuştu.
 
AKILLARA ARINÇ'IN "PARSEL PARSEL" ÇIKIŞI GELDİ
Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in arsa itirafı ise akıllara 2015'te dönemin Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü olan Bülent Arınç'ın "Benim görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli bir insan değildir. Paralel yapıya Ankara'yı parsel parsel satmıştır. Yurt yerleri vermiştir" çıkışını getirdi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku