• Diğer

Gündem

Müstehcen tiyatro oyunu için harekete geçildi

Çocukların da izlediği müstehcen tiyatro oyunu için Mersin Valiliği suç duyurusunda bulundu

Müstehcen tiyatro oyunu için harekete geçildi

3 Ağustos 2023 11:25
-A

+A

 
Mersin Valiliği, Tarsus Belediyesi tarafından organize edilen tiyatro oyununda, "müstehcen ve dini değerleri aşağılayan ifadeler" kullanıldığı gerekçesiyle sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi. Oyunu çocukların da izlediği belirtilirken, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü de konuya müdahil oldu.
 
Mersin'in Tarsus ilçesinde, belediye tarafından organize edilen tiyatro oyununda"müstehcen ve dini değerleri aşağılayan ifadeler" kullanıldığı gerekçesiyle valilik harekete geçti. Valilik, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Oyunu çocukların da izlediği belirtirlirken, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü de konuya müdahil oldu.
 
TİYATRO OYUNU ŞEHRİ KARIŞTIRDI
Mersin'in Tarsus ilçesinde sahnelenen bir tiyatro oyunu tartışmaları da beraberinde getirdi. Tarsus Belediyesince 30 Temmuz'da Yarbay Şemsettin Mahallesi'nde organize edilen "Yıldızlar Altında Yaz Eğlencesi" adlı tiyatro oyunu ile ilgili Mersin Valiliği harekete geçti.
 
VALİLİK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Mersin Valiliği, tiyatro oyununda, "müstehcen ve dini değerleri aşağılayan ifadeler" kullanıldığı gerekçesiyle sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Tarsus Belediyesince 30 Temmuz'da Yarbay Şemsettin Mahallesi'nde organize edilen "Yıldızlar Altında Yaz Eğlencesi" adlı tiyatro oyununda, "müstehcen ve dini değerleri aşağılayan ifadeler" kullanıldığı, bunun da çocuklar tarafından izlendiği belirtildi.
 
AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ DE MÜDAHİL OLDU
Konuyla ilgili kapsamlı inceleme başlatıldığı aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi: "İcra edilen gösterinin suç unsuru teşkil etmesi ve mağdurların çocuk olması sebebiyle 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu ile 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hükümleri gereğince, aile yapımız, milli ve manevi değerlerimizle bağdaşmayan, müstehcenlik içeren bir gösteriyi çocukların izlemesine sebebiyet veren, gösteriyi düzenleyen, sergileyen ve ilgisi bulunanların tespit edilerek işlem yapılması talebiyle Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur." Açıklamada, suç duyurusunda bulunulması üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün de konuya müdahil olduğu bilgisine yer verildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku