• Diğer

Politika

Meral Akşener tekrar aday olacak mı?

İYİ Parti'nin 3. Olağan Kurultayı 24-25 Haziran tarihinde yapılacak

Meral Akşener tekrar aday olacak mı?

22 Mayıs 2023 15:54
-A

+A

 
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener imzalı karara göre, İYİ Parti 3. Olağan Kurultayı 24-25 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Ankara kulislerinde konuşulan iddialara göre yeniden genel başkanlık koltuğuna oturmayı planlayan Akşener parti içinde ciddi bir temizlik yapmayı planlıyor. Milliyetçi kanadın liderliğini yapan Koray Aydın ve ekibinin bu kurultayda tırpan yiyeceği de iddialar arasında.
 
İyi Parti'nin 3'üncü Olağan Kurultayı tarihleri belli oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından teşkilatlara gönderilen yazıda, 24-25 Haziran tarihlerinde kurultaya gidilmesi için hazırlıkların yapılması talimatını verdi.
 
"GENEL BAŞKAN, İDARE KURULU DEĞİŞİKLİĞİNİ İÇEREN..."
Akşener imzalı, Genel Sekreterliğe iletilen yazıda şu ifadelere yer verildi; "Parti tüzüğümüzün 37'nci maddesinin Genel Başkanlık sıfatıyla şahsıma verdiği yetkiye istinaden Genel Başkan, Genel İdare Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu organlarının seçimi ve tüzük değişikliğini içeren 3'üncü Olağan Kurultayı'nın 24-25 Haziran tarihlerinde yapılmasını gerekli gördüm."
 
"AKŞENER PARTİ İÇİNDE TEMİZLİK YAPACAK" İDDİASI
Öte yandan Ankara kulislerine düşen iddialara göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kurultay sonrası yeniden genel başkanlık koltuğuna oturup parti içinde ciddi bir temizliğe girişecek.
 
"KORAY AYDIN VE EKİBİ DE HEDEFTE"
Özellikle parti içindeki milliyetçi kanadın liderliğini yapan Koray Aydın ve ekibinin bu kurultayda tırpan yiyeceği ve Akşener'in aykırı sesleri parti yönetiminden uzaklaştıracağı öne sürüldü.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku