• Diğer

3. Sayfa

Kirayı 3 katına çıkarmak istediler!

İstanbul'da kirayı 3 katına çıkarmak isteyen ev sahipleri, ücreti kabul etmeyen kiracılarını sokak ortasında tekme tokat darbetti. Araya girmek isteyen vatandaşları "Bu tacizci" diyerek uzaklaştıran ev sahipleri, kısa sürede gözaltına alındı.

Kirayı 3 katına çıkarmak istediler!

2 Ekim 2023 10:22
-A

+A

 
 
 
İstanbul Esenyurt'ta kira ücreti konusunda anlaşamadıkları kiracıyı takip eden baba ve oğlu, şahsı sokak ortasında tekme tokat dövdü. Kiracıyı yerde tekmeleyen zanlılar, adamın cep telefonunu da alarak olay yerinden uzaklaştı. O anlar telefon kamerasına yansıdı.
 
3 KATINA ÇIKARMAK İSTEDİLER
Dün Esenyurt Saadetdere Mahallesi'nde Aytaç E., 7 yıldır kirada oturduğu evden ev sahibi tarafından çıkarılmak istendi. Evden çıkmak istemeyen Aytaç E., ev sahibinin kirayı 3 katına çıkarma isteğine de olumsuz yanıt verdi. Asgari ücretle çalıştığını ve böyle bir zammı karşılayamayacağını söyleyen kiracı ve ev sahibi mahkemelik oldu.
 
TEKME TOKAT DÖVDÜLER
Dün iş çıkışı metrobüsten inerek evine giden Aytaç E.'nin önü, ev sahibi Ali E. ve Aşur E. tarafından kesildi. Bir anda saldıran baba-oğul, kiracılarını tekme tokat dövdü. Yere düşen Aytaç E.'yi yerde tekmeleyen şahıslar, cep telefonunu da alarak uzaklaştılar. Baba-oğlu, olaya müdahale etmek isteyen vatandaşlara ise "Bu adam tacizci" diyerek yaklaştırmadılar. Darp edilen Aytaç E., sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Yaşananlar ise cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.
 
 
"TACİZCİ DİYEREK İNSANLARI UZAKLAŞTILAR"
Yaşadıklarını anlatan Aytaç E., "Ev sahibi ve oğlu beni yakaladı. Ben de 'Ne oluyor' dedim. Bana 'Yürü lan' diyerek silah gösterdiler. Daha sonrasında beni yere iterek vurmaya başladılar. Çevredeki insanlar müdahale etmek istediklerinde ise taciz olayı olduğunu söyleyerek insanları uzaklaştırdılar. İnsanların bağırışlarını duydum ve bilincim kayboldu. O sırada telefonum yere düşmüştü, onu da aldılar. Gözümü açtığımda ise hastanedeydim" dedi.
 
"DAHA ÖNCE DE BACAĞIMI KIRDILAR"
2016 yılından bu yana aynı evde oturduğunu söyleyen Aytaç E., "Kira konusunda yaşadığımız anlaşmazlık nedeniyle arabulucuya vermişler beni. Ben arabulucuya 'O insanlarla buluşmak istemiyorum' dedim. Çünkü beni daha önceki senelerde de tehdit etmişlerdi. Bir seferinde ise bacağımı kırdılar. O olayların da raporları mevcut. O zaman da mahkemelik olmuştuk ve ben kazandım. Şu anda verdiğim kira 2 bin 250 TL. Ev sahipleri ise benden 8-9 bin TL kira istiyorlar. Ben onlara 'Asgari ücretle çalıştığımı biliyorsunuz, ben o parayı veremem. Niye üstüme geliyorsunuz' dedim" diye konuştu.
 
 
GÖZALTINA ALINDILAR
Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri, dayakçı baba-oğlu gözaltına aldı. Zanlılardan Ali E., ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku