• Diğer

3. Sayfa

Kazı sırasında enkazda ceset bulundu

Hatay'da depremden 215 gün sonra kahreden haber! Kazı sırasında enkazda ceset bulundu

Kazı sırasında enkazda ceset bulundu

9 Eylül 2023 12:33
-A

+A

 
 
6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli iki depremde en büyük yıkımı yaşayan illerin başında gelen Hatay'da kahreden bir gelişme yaşandı. Depremin 215. gününde 'Yerinde Dönüşüm' projesi kapsamında yapılan temel kazısı sırasında enkazda ceset bulundu. Cesedin cinsiyeti ve kimliği, adli tıptaki DNA testinin ardından kesinlik kazanacak.
 
Hatay'da depremin 215'inci gününde 'Yerinde Dönüşüm' projesi kapsamında yapılan temel kazısı sırasında enkazda ceset bulundu."YERİNDE DÖNÜŞÜM" ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Olay, merkez Antakya ilçesi Atatürk Caddesi'nde meydana geldi. Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yıkıma uğrayan Antakya'da 'Yerinde Dönüşüm' projesi kapsamında çalışmalar başlatıldı.
 
KAZI ÇALIŞMASI SIRASINDA ENKAZDA CESET BULUNDU
Depremin yıktığı Atatürk Caddesi'ndeki iş hanı ve çok katlı otoparkın bulunduğu arazide temel atmak için yapılan kazı çalışması sırasında enkazda ceset bulundu.
 
KİMLİĞİ DNA TESTİ SONRASI KESİNLİK KAZANACAK
Cinsiyeti ve kimliği belirlenemeyen ceset, bölgedeki incelemenin ardından Hatay Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı. Cesedin cinsiyeti ve kimliğinin, DNA testinin ardından kesinlik kazanacağı öğrenildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku