• Diğer

Gündem

İşte Cumhuriyetimizin 100. Yıl Marşı

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında hazırlanan özel marş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı programı töreni kapsamında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından ilk defa icra edildi.

İşte Cumhuriyetimizin 100. Yıl Marşı

31 Ağustos 2023 02:18
-A

+A

 
 
 
Cumhuriyet'in 100. yılına özel olarak hazırlanan marş, 30 Ağustos Zafer Bayramı programı kapsamında tanıtıldı. Garo Mafyan, Tuluyhan Uğurlu, Sinan Akçıl, Özdemir Erdoğan gibi sanatçıların bulunduğu jürinin oylarıyla birinci seçilen "100. Yıl Marşı", Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde ilk kez seslendirildi.
 
ERDOĞAN, SÖZ YAZARI VE BESTECİLERE PLAKET TAKDİM ETTİ
Marşın söz ve bestesinin İlker Kömürcü'ye, düzenlemesinin Yusuf Yalçın'a ait olduğu açıklandı. İkinci ve üçüncü olan marşların çalınmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, dereceye giren eserlerin söz yazarı ve bestecilerine plaket takdim etti.
 
 
1071 KİŞİ KONSER VERDİ
Şarkıcı Ferhat Göçer ile Milli Savunma Bakanlığı Armoni Mızıkası'nın ardından programda, Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı bandoları, MSB Armoni Mızıkası ve Mehteran Birliği, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Devlet Çok Sesli Korosu, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Bandosu, Jandarma Komutanlığı Merasim Birliği, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Merasim Birliği, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Merasim Birliği, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Merasim Birliği, 16 Türk Devleti Merasim Birliği, Tarihi Osmanlı Birliği ve Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Tüfekli Gösteri Grubundan oluşan 1071 kişi konser verdi.
 
 
İSTANBUL BOĞAZI'NDA HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın organizasyonuyla 30 Ağustos Zaferi'nin yıl dönümü etkinlikleri kapsamında İstanbul Boğazı'nda havai fişek gösterisi düzenlendi.
 
 
"MİLLETİMİZİN HER BİR FERDİNİN SAHİPLENECEĞİNE İNANIYORUM"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, programın hemen başında marş hakkında "Programımızın ikinci bölümünde tanıtımını yapacağımız 100'üncü Yıl Marşının, tüm bu birikimi ve enerjiyi anlatan bir eser olarak, milletimizin her bir ferdi tarafından sahiplenileceğine inanıyorum. Sözünden bestesine, jürisinden icrasına kadar bu eserin ülkemize kazandırılmasında emeği geçen herkesi şimdiden tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler : Güncel, Haberler,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku