• Diğer

Politika

Hem söylüyorlar hem de inkar ediyorlar!

HÜDA PAR liderinin "Şeriat istiyor musunuz?" sorusuna verdiği iddia edilen yanıt sosyal medyayı karıştırdı

Hem söylüyorlar hem de inkar ediyorlar!

16 Mart 2023 13:41
-A

+A

 
 
HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen "Şeriat istiyor musunuz?" sorusuna "Sadece istemiyoruz, getireceğiz" yanıtını verdiğine yönelik iddia ve görseller sosyal medyada tartışma yarattı. Programın sunucusu Mehmet Akif Ersoy yaptığı açıklamada "Yayında böyle bir soru sorulmadı, böyle bir cevap verilmedi. Tamamen sahte bir paylaşım" ifadesini kullanırken, açıklama sonrası söz konusu paylaşımın da silindiği dikkatlerden kaçmadı.
 
HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu geçtiğimiz günlerde Habertürk ekranlarında yayınlanan bir programa konuk oldu. Cumhur İttifakı'na katılım için yapılan görüşmelere dair değerlendirmelerde bulunan Yapıcıoğlu'na yöneltildiği iddia edilen bir soru ise sosyal medyada büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.
 

SOSYAL MEDYAYI KARIŞTIRAN PAYLAŞIM
İnternete düşen bir tweet'te HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu'na programın sunucusu Mehmet Akif Ersoy tarafından "Şeriat istiyor musunuz?" sorusu yöneltildiği ve Yapıcıoğlu'nun bu soruya "Sadece istemiyoruz, getireceğiz" yanıtı verdiği görülürken, paylaşımın sahte olduğu ise Ersoy'un yaptığı paylaşımla ortaya çıktı.
 
ERSOY: TAMAMEN SAHTE BİR PAYLAŞIM
Ersoy, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Yayında böyle bir soru sorulmadı, böyle bir cevap verilmedi. Tamamen sahte bir paylaşım" ifadelerini kullandı. Ersoy'un yaptığı açıklamanın ardından tartışma yaratan sahte paylaşımın da silindiği dikkatlerden kaçmadı.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku