• Diğer

Yaşam

Hayat sürüyor ama

Bursa'da yaşayan zihinsel engelli Kamil Mehmet Demirel, mutlu bir hayat sürüyor. Ancak dağ başındaki bir kulübede kalan Demirel'in evini ilk kez görenler büyük bir şaşkınlık yaşıyor.

Hayat sürüyor ama

2 Ocak 2023 14:36
-A

+A

 
 
Büyükorhan ilçesi Dereköy köyünde yaşayan zihinsel engelli Kamil Mehmet Demirel, her köyünden 1 kilometre uzaklıktaki Büyükorhan ilçe yolu üzerindeki kırsalda bulunan kulübesine iniyor ve zamanını bu kulübede geçiriyor. Yol kenarında sabahtan akşama kadar yaz kış bekleyen vatandaş ilçeye gelip giden araçlara sabahtan akşama kadar el sallıyor. Buradan geçen araçlarda ona korna çalarak karşılık veriyor.
 
Mutlu mesut yaşayan vatandaşın evinin görenler gözlerine inanamıyor
 
BÖLGEDE ÇOK SEVİLİYOR
Bölgede çok sevilen engelli vatandaşa bazı sürücüler durup çeşitli hediyeler veriyor. İnsanlara olan sevgisini sabahtan akşama kadar el sallayarak gösteren Engelli vatandaş her daim gülen yüzüyle de herkesin sevgisini kazanıyor. Konuşmakta güçlük çekse de işaretlerle anlatım yapan Kamil Mehmet Demirel, "Sabahtan akşama kadar kulübede kalıyorum. Buradan gelip geçenlere el sallıyorum" dedi.
 
Mutlu mesut yaşayan vatandaşın evinin görenler gözlerine inanamıyor
 
"BURADAN GEÇENLERE EL SALLIYOR"
Telefonla bilgisine ulaşılan Dereköy Muhtarı Mehmet Çetin, "Mehmet abi her gün burada bulunan kulübesine gelip buradan geçen araçlara el sallayarak sevgisini gösteriyor. Onu herkes çok sevip sayıyor" şeklinde konuştu.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku