• Diğer

Yerel

KSÜ Öğrencilerine Kampüs İçi ve Şehir İçi Ulaşımda Büyük Müjde

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde kampüs içi ücretsiz öğrenci servisi ‘Kampüs Büs’ tanıtım programı düzenlendi.

KSÜ Öğrencilerine Kampüs İçi ve Şehir İçi Ulaşımda Büyük Müjde

4 Ocak 2023 03:02
-A

+A

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi önünde düzenlenen programa Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Mehmet Cihat Sezal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım,  Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Fırat Görgel, protokol üyeleri, KSÜ akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir “Büyükşehir Belediyemiz yine güzel bir hizmete imza attı. Bizler de üniversitemiz ve Büyükşehir Belediyemizin bu güzel hizmetleri içerisinde bulunmaktan gurur duyuyoruz. Öğrenci kardeşlerimizin beklentileri bizim de şehrimizden beklentimizdir. Büyükşehir Belediyemiz hem ring hizmeti sunmuş olduğu otobüsü yeniledi hem de ücretsiz hale getirdi. Ayrıca abonman hizmetini tekrar hizmete sunarak şehrimize güzel bir hizmet vermiştir. Sunulan bu hizmetlerin öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.


Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş Avşar KYK Kız Öğrenci Yurdunda öğrenci arkadaşlarımızla bir araya gelerek onların Büyükşehir Belediyemizden beklentilerini dinleme fırsatı bulduk. Bunlardan birisi kampüs içindeki otobüsümüzün yenilenerek uygun bir fiyat tarifesi konulmasıydı. Büyükşehir olarak ring servisimizi ücretsiz hale getirmekle beraber ring otobüsünü de yeniledik. Aynı zamanda abonman taleplerini de değerlendirdik. 3,50 TL olan öğrenci biniş ücretini 30’luk abonman dahilinde ücreti 3,10 TL, 60’lık olursa 2,90 TL ve 90’lık olduğunda 2,70 TL şeklinde yeniden öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Aktarmalarla ilgili olarak da 10 dakika olan aktarma süresini 20 dakika olarak uzatıyoruz. Yine üniversite öğrencilerimizin terminale doğrudan ulaşımlarını sağlamak için kısa süre içerisinde düzenlemeler yapacağız. Son olarak yurt bölgesinde bir park alanı yapıyoruz.

Yurt içerisindeki spor salonunu da yeniden dizayn edeceğiz. Bütün bu hizmetlerin üniversitemiz öğrencilerine hayırlı olmasını temenni ederek yeni yılın herkese hayırlar getirmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.Programın açılışında ev sahibi olarak konuşan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, “Büyükşehir Belediyemizin üniversitemiz öğrencilerine Kahramanmaraş KYK Öğrenci Yurdundan kampüs içerisine gelmeleri için yeni bir dizayn ve yeni bir konsept ile sunduğu otobüsün tahsis törenine hoş geldiniz. Kahramanmaraş KYK Öğrenci Yurdundan Avşar Kampüsüne gelen öğrencilerimiz sıkıntılar çekmekteydi. Bu sıkıntıları aşmak için üniversitemizin öğrencilerimize tahsis ettiği servis yetersiz kalmaktaydı. Büyükşehir Belediyemizin üniversitemiz öğrencilerine tahsis ettiği ‘Kampüs Büs’ üniversitemiz öğrencilerinin ulaşımda ihtiyacı olan önemli bir hizmeti karşılamakla beraber ücretsiz bir şekilde hizmet verecektir. Özellikle kış mevsiminin olumsuz hava koşulları da göz önüne alındığında öğrencilerimize önemli faydaları olacaktır. Bu hizmeti üniversitemiz öğrencilerine tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e üniversitemiz adına teşekkür ediyorum.” dedi. 


Açılış konuşmalarının ardından üniversite öğrencilerinin hizmetine tahsis edilen Kampüs Büs kurdele kesim töreniyle birlikte hizmet vermeye başladı. Kampüs Büs ilk yolcularını protokol üyeleri ile birlikte kampüs içinden alarak KYK Avşar Kız yurduna ulaştırdı.
Program hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku