• Diğer

Dünya

Ermeniler, tır şoförüne saldırdı:

Lübnan'da, "Türk" yazısını gören Ermeniler, tır şoförüne saldırdı: Üzerime boya döküp darp ettiler

Ermeniler, tır şoförüne saldırdı:

31 Ağustos 2023 02:13
-A

+A

 
 
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Ermenilerin ağırlıklı olarak yaşadığı Burc Hammud Mahallesi'nde bir Türk tır şoförü saldırıya uğradı. Saldırganlar tıra zarar vererek şoförü darbetti ve üzerine boya döktü. Yaşadıklarını anlatan şoför Tayar Ökden, "15-20 kadar kişiydiler. Üzerinde Türk kelimesi yazdığından dolayı aracımın üzerindeki çadırı yırttılar. Beni aşağı indirip üzerime boya döktüler. Zorla oradan çıktım" ifadelerini kullandı.
 
Lübnan'nın başkenti Beyrut'ta Türk tır şoförü Tayar Ökden, bir grubun saldırısına uğradı. Olay, Ermenilerin ağırlıklı olarak yaşadığı Burc Hammud Mahallesi'nde yaşanırken, tır şoförü canını zor kurtardı. Yaşadığı korku dolu anları anlatan Ökden, "15-20 kadar kişiydiler. Üzerinde Türk kelimesi yazdığından dolayı aracımın üzerindeki çadırı yırttılar. Zorla oradan çıktım." dedi.
 
 
"TÜRK" YAZISINI GÖREN 20 KİŞİLİK GRUP TIR ŞOFÖRÜNE SALDIRDI
Burc Hammud'daki bir işyerine gece saatlerinde yük boşalttıktan sonra mahalleden ayrılmak isterken trafiğe takılan 52 yaşındaki Ökden'in yolu, bir grup tarafından kesildi. Ermeni olduklarını söyleyen yaklaşık 20 kişilik grup Ökden'i darp ederek üzerine boya döktü. Tırın üzerindeki "Türkkan" yazılı brandayı yırtan kalabalık, aracın camlarını kırarak üzerine Türkiye'ye yönelik İngilizce hakaretler yazdı. Aracın lastiklerini de bıçakla patlatan kalabalık, tırdaki ticari malzemeleri barındıran kolileri yere atarak tekmeledi.
 
 
"BENİ AŞAĞI İNDİRİP ÜZERİME BOYA DÖKTÜLER"
Türkiye'ye gitmek için ülkenin kuzeyindeki Trablus Limanı'na gelen Ökden, yaşadıklarını anlattı. Aracını durduran kalabalığın kendisini aşağı indirerek dövdüğünü anlatan tır şoförü Ökten, "15-20 kadar kişiydiler. Üzerinde Türk kelimesi yazdığından dolayı aracımın üzerindeki çadırı yırttılar. Beni aşağı indirip üzerime boya döktüler. Camımı kırdılar. Daha sonra arabanın içine de boya attılar. Üç dört tekerimi patlattılar. Zorla oradan çıktım." dedi.
 
 
"POLİS GELDİKTEN SONRA KALABALIK KAÇTI"
Tırın içerisinde bulunan ticari mal kolilerini yerlere atarak tekmelediklerini dile getiren Ökden, saldırgan kalabalığın "Ermeni olduklarını söylediklerini" aktardı. Çevredeki bazı insanların kendisine yardım etmek istediğin ancak saldırgan grubun buna izin vermediğini dile getiren Ökden, "Polis geldikten sonra kalabalık kaçtı. Tamirci çağırıp lastiklerimizi yaptırdıktan sonra oradan ayrılabildim. Şu anda Trablus limanında bekliyorum kendi vatanıma geçmek için. Büyükelçiliğimize ve devletimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.
 
 
"DAHA ÖNCE BÖYLE BİR SIKINTI YAŞAMAMIŞTIM"
Yaklaşık otuz yıldır bu mesleği yaptığını ve son bir yıldır da Lübnan'a gelip gittiğini dile getiren Ökden, "Yaklaşık 16 kez buraya ( Lübnan'a) mal getirdim ama daha önce böyle bir sıkıntı yaşamamıştım. Maalesef bu sefer yaşadım." ifadelerini kullandı.
 
 
ERMENİ TAŞNAK PARTİSİ'NDEN SKANDAL PAYLAŞIM
Lübnan'daki Ermeni Taşnak Partisi ise sosyal medya hesabından saldırıya uğrayan tır görüntülerini paylaşarak, "İnsanlarımız, Türk tırına öfkesini göstererek yoluna devam etmesine engel oldu" ifadeleri kullanıldı. Lübnan polis sözcülüğü, basın mensuplarının olayla ilgili sorularını yanıtsız bıraktı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku