• Diğer

Gündem

Diplomasıyla ilgili tartışmalara dünürüde girdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasıyla ilgili tartışmalara dünürü Sadık Albayrak da girdi

Diplomasıyla ilgili tartışmalara dünürüde girdi

4 Ekim 2022 11:45
-A

+A

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünürü, eski Hazine Bakanı Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak, Cumhurbaşkanı'nın üniversite diplomasıyla ilgili dikkat çeken bir çıkışa imza attı. Silivri Cezaevi'nde yatarken Erdoğan'ın kendisini ziyaret ettiğini belirten Albayrak, "Erdoğan, kantin subayıydı. Bana kartonla 'Silahlı Kuvvetler sigarası' getirirdi. Yüksek tahsili olmasa subay olabilir miydi?" ifadelerini kullandı.
 
Muhalefet kanadı tarafından sık sık gündeme getirilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniversite diplomasıyla ilgili tartışmalarla ilgili bir değerlendirme de eski Hazine Bakanı Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'tan geldi.
 
"YÜKSEK TAHSİLİ OLMASA SUBAY OLABİLİR MİYDİ?"
Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu'na Silivri Cezaevi'nde yatarken Erdoğan'n kendisini ziyaret ettiğini anlatan Sadık Albayrak, "Silivri'de yatarken 15 günde bir ziyaretçi gelirdi. Gelenler sigara getirirdi. Çoğu kaçak sigaraydı. Benim ziyaretçim ise o sıra Hasdal'da asteğmen olan Recep Tayyip Erdoğan'dı. Herkese sigara paket paket gelirdi. Erdoğan, kantin subayıydı. Bana kartonla 'Silahlı Kuvvetler sigarası' getirirdi. Yüksek tahsili olmasa subay olabilir miydi?" şeklinde konuştu.
 
ERDOĞAN'IN SİGARA HASSASİYETİ
Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sigaraya karşı verdiği mücadelenin hatırlatılması üzerine ise "Ben hocadan fetva aldım: Kalpte iman kafada duman lazım. Necip Fazıl da çok sigara içerdi. Günah derlerdi. O da 'Benim için kendini yakan sadece odur' diye cevap verirdi." ifadelerini kullandı.
 
12 EYLÜL DÖNEMİNDE SİLİVRİ'DE YATMIŞTI
Sadık Albayrak, 12 Eylül'den sonra mahkum olmuş, dokuz ay Silivri Cezaevi'nde yatmıştı. Albayrak, o dönem 28 metrekarelik koğuşta 26 kişi kaldıklarını belirterek, "Çıktığımda, bu cezaevi yıkılmadan bir daha Silivri'ye gitmem demiştim, yıktılar da daha büyüğünü yaptılar" dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku