• Diğer

Politika

Demirtaş'tan Kılıdaroğlu'nun "Alevi" videosuna destek:

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Alevi" notuyla Twitter hesabında yayınladığı videoya destek verdi. Demirtaş, "Sayın Kılıçdaroğlu'nu kutluyor, bu güzel mesajlarını canı gönülden destekliyorum" dedi.

Demirtaş'tan Kılıdaroğlu'nun "Alevi" videosuna destek:

20 Nisan 2023 16:19
-A

+A

 
 
 
14 Mayıs seçimleri için geri sayım devam ederken Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam sosyal medya hesabı üzerinden "Alevi" notuyla bir video paylaştı.
 
KILIÇDAROĞLU VİDEODA NE DEDİ?
Kılıçdaroğlu videoda, "Sevgili genç arkadaşım, ülke olarak önümüzde bir eşik var ve bu eşiği hep birlikte aşabilmek için sana ihtiyacımız var. Unutma, tek bir oyla sen bu ülkeyi can yakan mezhep tartışmalarından, bataklığa dönüştürülen Orta Doğu'dan çekip çıkaracaksın… 'Alevi olmaz' diyen bu sisteme; 'doğru olan, dürüst olan, ahlaklı olan olur' diyecek misin? Son bir el verecek misin? Bu ayrıştırıcı sistemi, kökünden yıkmaya hazır mısın? Gelin gençler, gelin bu eşiği hep birlikte aşalım" dedi.
 
"CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM"
Halen cezaevinde olan Selahattin Demirtaş da avukatları aracılığıyla kullandığı sosyal medya hesabı üzerinden Kılıçdaroğlu'nun videosunu alıntıladı. Videoya bir de not düşen Demirtaş, "Herkes gönül gözüyle izlemeli, kalbiyle hissederek dinlemeli. Bu topraklarda ayrımcılık olmadan, eşitçe, kardeşçe, huzur içinde yaşamak mümkün. Sayın Kılıçdaroğlu'nu kutluyor, bu güzel mesajlarını canı gönülden destekliyorum" ifadelerine yer verdi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku