• Diğer

Yerel

Büyükşehir’in Halı Saha ve Pota Projesinde İlk Etap Tamamlanıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Her Mahalleye Halı Saha ve Pota’ projesi kapsamında Çağlayancerit’te Bozlar ve Helete mahallelerinde sentetik halı sahaların yapımı tamamlandı. 6 ilçede 15 farklı noktada süren çalışmaların da kısa süre içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Büyükşehir’in Halı Saha ve Pota Projesinde İlk Etap Tamamlanıyor

7 Aralık 2022 16:53
-A

+A

 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Her Mahalleye Halı Saha ve Pota’ projesi kapsamında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde ilk etapta, 7 ilçeye toplamda 17 adet sentetik halı saha kazandırılıyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler tarafından yürütülen çalışmalarla Çağlayancerit’te Helete ve Bozlar mahallelerinde hayata geçirilen sentetik halı sahalar tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Toplamda 2 Milyon TL’lik yatırımla mahallelere kazandırılan halı sahalar, bölge halkının da büyük beğenisini kazandı. Afşin, Dulkadiroğlu, Onikişubat, Elbistan, Ekinözü ve Türkoğlu’nda toplamda 15 adet halı sahanın da yapımı devam ediyor. Çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanarak sentetik halı sahaların vatandaşların kullanımına açılması hedefleniyor. 
 

İkinci Etap Çalışmalarımız Başlayacak
Proje kapsamında şehre toplamda 46 halı saha ve 100 basketbol potası kazandırılacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’mız ile imzaladığımız protokol çerçevesinde şehrimize kazandıracağımız 46 halı sahanın ilk etapta 17 tanesinin yapımına başladık. Çağlayancerit ilçemizde çalışmalarımızı tamamlayarak 2 adet halı sahamızı hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Kalan 15 halı sahamızda da sona gelindi. İnşallah onları da kısa süre içerisinde tamamlayarak hizmete alacağız. Ardından ikinci etap çalışmalarımız başlayacak. Şehrimizde spor alanlarının niteliğini ve niceliğini artırmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku