• Diğer

Sağlık

Bıçak parası isteyen doktor tutuklandı!

İstanbul'da bir kamu hastanesinde görev yapan doktor B.E., hakkında yapılan şikayet sonrası görev yaptığı hastanede gözaltına alındı. Hastalardan bıçak parası istemekle suçlanan doktorun, para vermeyi reddedenlerin ameliyatlarını asistanlara yaptırdığı öne sürüldü. Yapılan incelemeler sonucu tutuklanan doktorun, ameliyatlarında tarife belirlediği ve kamu hastanesinde 120 bin lira, özel hastanede ise 150 bin lira bıçak parası istediği ortaya çıktı.

Bıçak parası isteyen doktor tutuklandı!

19 Ağustos 2023 15:51
-A

+A

 
 
 
İstanbul'da bir devlet hastanesinde çalışan ve hastalarından bıçak parası istediği iddia edilen doktor B.E. ile ilgili soruşturmada yeni detaylara ulaşıldı. Tutuklanan doktorun kamu hastanesinde 120 bin lira, özel hastanede 150 bin lira bıçak parası istediği öğrenildi.
 
"PARA VERMEYEN HASTALARIN AMELİYATLARINA GİRMEDİ" İDDİASI
Bir hasta yakını, İstanbul'da bir kamu hastanesinde görev yapan doktor B.E. hakkında şikayette bulundu. Doktorun, para vermeyi reddeden hastaların ameliyatlarına girmediği, asistanlarını ameliyata soktuğu iddia edildi. İstanbul Mali Şube polisi tarafından doktor görev yaptığı hastanede gözaltına alındı. Savcılığın yürüttüğü soruşturmada yeni detaylara ulaşıldı.
 
 
 
BAŞKASINA AİT TELEFON HATTI KULLANMIŞ
Doktorun, yaptığı rüşvet görüşmelerinin açığa çıkmaması için kendi telefonunu kullanmadığı tespit edildi. Rüşvet parasını alacağı gün ve saati bildirmek için, başkasının üzerine kayıtlı bir hattı kullandığı ortaya çıktı.
 
BIÇAK PARASI İÇİN TARİFE BELİRLEMİŞ
Yapılan çalışmalarda şüphelinin ameliyatlarında tarife belirlediği, hastanın durumuna göre kamu hastanesinde 120 bin lira, özel hastanede 150 bin lira bıçak parası istediği öğrenildi.
 
 
 
BİR HASTA YAKINI AMELİYAT İÇİN TRAKTÖRÜNÜ SATMIŞ
Mağdur bir hasta yakını verdiği ifadesinde, yeğeninin ameliyatı için traktörünü sattığını ifade ederek, "Yeğenimi muayene ettikten sonra kanserin ciğere sıçramak üzere olduğu ve ölümcül sonucu olacağını, kendisinin 500 bin liraya ameliyatı halledeceğini söyledi. Para vermeyip sıraya girersek, uzun süre bekleyip sıradan bir doktora ameliyat olacağımızı söyleyince ben de traktörümü satıp ödeme yaptım" dedi.
 
ODASI DİDİK DİDİK ARANDI
Yapılan operasyonda doktorun hastanedeki odası didik didik arandı. Rüşvetten elde edildiği düşünülen 275 bin liraya ve çok sayıda gayrimenkule ait belgelere de el konuldu. Doktor B.E., polisteki işlemlerinin ardından tutuklandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku