• Diğer

Ekonomi

Beştepe'deki Kabine toplantısı başladı!

Beştepe'deki Kabine toplantısı başladı! Erdoğan başkanlığındaki zirvenin 5 önemli gündem maddesi var

Beştepe'deki Kabine toplantısı başladı!

5 Eylül 2023 19:14
-A

+A

 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısı başladı. Türkiye'nin çıkacak kararları merakla beklediği Kabine'nin gündeminde Rusya ile tahıl koridoru görüşmeleri, ekonomik gelişmeler, Kandil operasyonu, kaçak göçmenlerin sınır dışı edilmesi ve deprem konutları var.
 
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı. Toplantıda iç ve dış politikadaki gelişmeler ile ekonomi yine sıcak başlıklar olacak. Dün Soçi'de Rusya lideri Putin ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan'daki G-20 zirvesine gidecek, ardından da ABD'de BM Genel Kurulu'na katılacak. Tüm bu diploması trafiği Kabine gündeminin ilk maddesi olacak.
 
DİPLOMASİ TRAFİĞİ ÖNCESİ SON GELİŞMELER
Rusya-Ukrayna savaşı ve etkileri ile Karadeniz Tahıl Koridoru, Kabine'nin önemli başlıkları arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı, 9-11 Eylül tarihleri arasında Hindistan'da yapılacak G-20 liderler zirvesi ile 17-21 Eylül'de ABD'nin New York kentinde düzenlenecek BM Genel Kurulu hazırlıklarının da değerlendirilmesi bekleniyor.
 
EKONOMİYLE İLGİLİ KRİTİK BAŞLIKLAR
Türkiye'ye daha fazla yabancı yatırımcı çekebilmek için atılacak adımlar ve enflasyona karşı ek tedbirler ele alınacak. Konutta, ikinci el otomobillerde fahiş fiyatların da toplantıda gündeme geleceği belirtiliyor.
 
KANDİL'E HAVA HAREKATININ SONUÇLARI
Geçen hafta Irak'ın kuzeyindeki stratejik noktalar Kandil ve Asos'a TSK hava harekâtı düzenlemişti. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler kritik hedeflerin imha edildiği harekâta ilişkin Kabine'ye brifing verecek.
 
KAÇAK GÖÇMENLERİN SINIR DIŞI EDİLMESİ
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın düzensiz göçe karşı son dönemde yoğunlaşan çalışmalar, alınan tedbirler ve sınır dışı edilen düzensiz göçmenlere ilişkin son rakamları paylaşacağı belirtiliyor.
 
DEPREM BÖLGESİNDE SON DURUM DA MASADA
Yeni dönemde hükümetin öncelikleri arasında yer alan deprem bölgesinde afet konutlarının hızlandırılması ve bölgenin kalkındırılması görüşülecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin konutların yapımında gelinen son aşamaya dair Kabine'yi bilgilendirmesi bekleniyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku