• Diğer

Gündem

3 şehirde denize girmek yasaklandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün fırtına uyarısıyla birlikte Tekirdağ'ın turistik ilçesi Şarköy'de bugün ve yarın olmak üzere 2 gün denize girmek yasaklandı. Şarköy'ün ardından İstanbul'un Silivri ve Şile ilçelerinin yanı sıra Düzce'de de yasak kararı alındı.

3 şehirde denize girmek yasaklandı

9 Ağustos 2023 01:18
-A

+A

 
 
Meteoroloji'nin fırtına uyarılarının ardından yasak kararları peş peşe geldi. Tekirdağ Şarköy, İstanbul'un Şile ve Silivri ilçeleri ile Düzce'de denize girmek yasaklandı.
 
ŞARKÖY'DE DENİZE GİRMEK 2 GÜN YASAK
Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, şiddetli fırtına uyarısında bulundu. Uyarının ardından Tekirdağ Şarköy Kaymakamı Hakan Kılınçkaya başkanlığında toplanan Hıfzıssıhha Komisyonu, aldığı kararla bugün ve yarın ilçede denize girilmesini yasakladı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, Şarköy Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın da fırtına uyarısı yaptığı belirtilerek, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından 8-9 Ağustos 2023 tarihlerinde bölgemizde şiddetli fırtına olacağı uyarısı nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin etmek amacıyla ilçemiz sınırları içerisindeki plajların halkımızın kullanımına kapatılmasına karar verildi" denildi.
 
DÜZCE'DE DE YASAK KARARI ALINDI
Düzce'nin Karadeniz'e kıyısı olan sahil kenti Akçakoca'da olumsuz hava koşulları nedeniyle denize girmek yasaklandı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, "Olumsuz deniz ve hava şartları nedeniyle yarın ilçemizdeki tüm plaj ve sahillerde denize girmek tehlikeli ve yasaktır. Vatandaşlarımızın denize girmemelerini önemle rica ediyoruz" ifadelerine yer verildi.
 
SİLİVRİ'DE 2 GÜN DENİZE GİRİLEMEYECEK
İstanbul'un Silivri ve Şile ilçelerinde de rüzgar ve fırtına nedeniyle denize girmek yasaklandı. Silivri Kaymakamlığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "8 Ağustos ile 9 Ağustos 2023 tarihlerinde sahil ve plaj bölgelerinde olumsuz hava ve deniz şartları beklendiğinden, İlçemiz sınırları dahilindeki sahillerde denize girmek tehlikeli olup, denize girilmesi yasaklanmıştır" dedi.
 
ŞİLE'DE DENİZE GİRMEK 1 GÜN YASAKLANDI
Şile Kaymakamlığı tarafından yarın etkili olması beklenen rüzgar ve fırtına nedeniyle yarın denize girilmesi yasaklandı. Kaymakamlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, 9 Ağustos Çarşamba günü kuvvetli rüzgar ve sağanak yağış beklendiği kaydedilerek, "Dalga boyunun bir metre ile iki metre olarak oluşacağı ve zaman zaman 2,5 metreye ulaşacağı ,aynı zamanda sağanak yağmur beklentisinin olduğu belirtilmiştir. Kuvvetli rüzgar ve dalgalar nedeniyle buna bağlı rip akıntılarının riski göz önüne alınarak vatandaşlarımızın can ve mal kaybıyla karşılaşmaması için Kaymakamlığımızca 9 Ağustos Çarşamba günü İlçemiz sahillerinde denize girmek yasaklanmıştır" ifadelerine yer verildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku