• Diğer

Dünya

Zelenski hakkındaki sözleri şok etkisi yarattı:

Lavrov'un Zelenski hakkındaki sözleri şok etkisi yarattı: Elbette or...pu çocuğu ama bizim or...pu çocuğumuz

23 Eylül 2022 16:11
-A

+A

 
BM Genel Kurulu'nda Rusya adına konuşan Lavrov, Batı'nın Volodimir Zelenskiy'e yönelik politikasını "Elbette or...pu çocuğu, ama bizim or...pu çocuğumuz" ilkesine göre inşa ettiğini söyledi. Ayrıca Lavrov, Batılı devletlerin Rusya'yı zayıflatmak için Ukrayna'daki çatışmaları mümkün olduğunca uzatma amacında olduğunu da aktardı.
 
Bu sene, BM Genel Kurulu'na şubat ayından beri devam eden Rusya- Ukrayna savaşı nedeniyle Putin kendisi katılamayınca Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'ı gönderdi. BM Genel Kurulu'nda ülkesini temsilen konuşan Lavrov, Rus ordusunun sadece Kiev'in silahlı güçleriyle değil aynı zamanda Batı'nın askeri makinesiyle de karşı karşıya olduğunu belirtti. Lavrov, ayrıca Zelenski için çok ağır sözler sarf etti.
 
 
''OR...PU ÇOCUĞU, AMA BİZİM OR...PU ÇOCUĞUMUZ''
Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, konuşmasında, Batı'nın Volodimir Zelenskiy'e yönelik politikasını "Elbette or...pu çocuğu, ama bizim or...pu çocuğumuz" ilkesine göre inşa ettiğini söyledi. Bu sözü ABD'nin 32. Başkanı Franklin D. Roosevelt, Latin Amerika "diktatörlerinden" ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan Lavrov açıklamalarının devamında şu sözlere yer verdi:
 
"Amaçları, kayıplara ve yıkıma rağmen Rusya'yı tüketmek ve zayıflatmak için çatışmaları mümkün olduğunca uzatmak. Böyle bir çizgi, Batılı ülkelerin Ukrayna ihtilafına doğrudan müdahil olması anlamına geliyor ve onları da buna taraf yapıyor. Kolektif Batı tarafından bu çatışmanın kasıtlı olarak körüklenmesi de cezasız kalıyor"
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku