• Diğer

Dünya

Yolcu uçağında büyük panik!

Yolcu uçağında büyük panik! Türkiye'ye gidecek yolcuların cep telefonuna uçak kazası fotoğrafı gönderildi

Yolcu uçağında büyük panik!

10 Mayıs 2022 16:47
-A

+A

İsrail'den Türkiye'ye gitmek üzere piste çıkan tarifeli uçakta yaşanan olay gündeme bomba gibi düştü. Kalkıştan kısa bir süre önce bazı yolcuların cep telefonlarına uçak kazası enkazı fotoğrafları gönderilmesi üzerine uçak pistten geri döndü ve kalkış iptal edildi. Yaşanan olaya ilişkin soruşturma başlatılırken, İsrail Sivil Havacılık Dairesi'nden yapılan açıklamada, "Yolcuların tehlike altında olmaması için önlemler alındı, uçaktaki yolcular ve bagajlarında inceleme başlatıldı" denildi.
İsrail'in Ben Gurion Havalimanı'ndan Türkiye'ye hareket etmek üzere piste çıkan uçakta panik yaşandı. Kalkıştan kısa bir süre önce yolcuların cep telefonlarına uçak kazası enkazı fotoğraflarının yollanması üzerine tarifeli uçak pistten geri döndü.
 
SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Anadolu Jet uçağında yaşanan olay ile ilgili olarak soruşturma başlatılırken, görselleri kimin ya da kimlerin gönderdiğine dair bir bilgi verilmedi. İsrail Sivil Havacılık Dairesi tarafından yapılan açıklamada, "Kalkıştan önce yolculara uçak kazası enkazı görüntüleri gönderildikten sonra uçak kapıya geri döndü" duyurusunu yaptı.
 
UÇAKTAKİ YOLCULAR VE BAGAJLARINDA İNCELEME BAŞLATILDI
İsrail medyasında yer alan İsrail Sivil Havacılık Dairesi açıklamasında, "Uçak terminale geri döndü ve güvenlik güçleri yolcuların hiçbir tehlike altında olmaması için gerekli önlemleri aldı. Uçaktaki yolcular ve bagajlarında incelemeler başlatıldı" denildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku