• Diğer

Gündem

Yeniden kırmızı yosunlarla kaplandı

Kadıköy Caddebostan Sahili, akşam saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına ve kıyıya vuran dalgalar nedeniyle tekrar kırmızı yosunlarla kaplandı. Kırmızı yosunların sahildeki yürüyüş yolu ve banklara kadar ulaştığı görüldü. Caddebostan Sahili'ni kaplayan kırmızı yosunlar, havadan görüntülendi.

Yeniden kırmızı yosunlarla kaplandı

11 Aralık 2021 15:02
-A

+A

İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli fırtına ve kıyıya vuran sert dalgalar nedeniyle Kadıköy'de Caddebostan Sahili'ni yine kırmızı yosunlar kapladı.

Kıyıya vuran dalgalar nedeniyle kırmızı renkli yosunların sahildeki kayalıkları kaplamasının yanı sıra sahildeki yürüyüş yoluna ve banklara da ulaştığı görüldü. Sahildeki yosunları temizlemek için İstanbul Büyükşehir Belediye ekipleri sabah saatlerinden itibaren çalışmalarını sürdürüyor.

Sahili kaplayan kırmızı yosunlar ile ilgili konuşan Ömer Şaklıoğlu, “Ben bu konuyu biraz kendim araştırdım. Güneydoğu Asya'da olan bir sorun bu. Evsel atıkların tam olarak damıtılmadan, arıtılmadan denize akıtılmasıyla oluşuyor. Bir koku da oluşturuyor. Belediyenin burada yapması gereken toplama-temizleme çalışması varsa acilen yapması lazım. Çünkü mikrobik ve evsel atıktan kaynaklanıyor. İnsanımızın da kullandığı deterjanlar ve başka şeylerin denize gittiğini düşünerek, kimyasal olarak en hafif şeyleri kullanmak lazım” dedi.
Sahili tekrar kaplayan kırmızı yosunlar, drone ile görüntülendi.
 
Cem Güney Kılıç - Halit Arslan

Haberin Videosu
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku