• Diğer

Gündem

Türkiye sınırına yakın bölgede ortak tatbikat

İsrail, Yunanistan ve ABD piyade kuvvetlerinin Batı Trakya'da düzenledikleri Thracian Cooperation-23 isimli ortak askeri tatbikat sona erdi.

Türkiye sınırına yakın bölgede ortak tatbikat

24 Şubat 2023 14:12
-A

+A

 
 
İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, İsrail, Yunanistan ve ABD kara kuvvetlerinin birden fazla senaryonun simüle edildiği ve Yunanistan topraklarında gerçekleştirilen ortak askeri tatbikatının tamamlandığı belirtildi.
 
İsrail, Yunanistan ve ABD'den Türkiye sınırına yakın bölgede ortak tatbikat
 
KALABALIK MAHALLELERDE ÇATIŞMA GİBİ ALANLARI KAPSIYOR
Açıklamada, tatbikatın askeri yeniliklere ve uluslararası profesyonel diyaloğu yönetmeye odaklanılarak kalabalık mahallelerde çatışmalar, savaş sırasında lojistik ikmal, gece savaşları, mühendislik yetenekleri, topçu ve sınır koruması dahil çeşitli alanları kapsadığı aktarıldı.
 
İsrail, Yunanistan ve ABD'den Türkiye sınırına yakın bölgede ortak tatbikat

 
ASKERİ ATEŞEDEN DİKKAT ÇEKEN YUNANİSTAN SÖZLERİ
Tatbikatın bölgesel tehditlerle başa çıkma ve bunlarla mücadele etme noktasında yetenekleri geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla ordular arasındaki ilişkilerde temel ve önemli bir mekanizmayı temsil ettiği belirtildi. İsrail'in Atina'daki askeri ataşesi Tal Wallenberg de tatbikatın, Yunan Kara Kuvvetleri ile önemli ilişki ve işbirliğinin sürdürülmesinin bir yansıması olduğunu kaydetti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku