• Diğer

Gündem

Türkiye'nin en ürkütücü bölgesi

Türkiye'nin en ürkütücü bölgesi 'Azem köyü'ne henüz tek başına girmeye kimsenin cesareti olmadı

Türkiye'nin en ürkütücü bölgesi

16 Haziran 2022 00:43
-A

+A

Türkiye'de paranormal olayların yaşandığı 5 yer arasında gösterilen ve Sakarya'da olduğu iddia edilen Azem köyü ara ara gündem olmaya devam ediyor. Şu ana kadar kimsenin tek girmeye cesaret edemediği köyün hikayesini bilmeyen çok kişi var.

Türkiye'de paranormal olayların yaşandığı bölgeler vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte o yerlerden biri de Sakarya'da olduğu iddia edilen Azem Köyü.
 
117 HANE BOŞALTILDI
Medyabar'ın haberine göre 1921 yılında Sakarya'da yaşanan hikayeye göre bir köyde açıklanamayan olaylar başlayınca köyün 117 hanesi köyden kaçar. İddiaya göre köyü cinî varlıklar basmıştır. Sebebi ise Arapçada 'savunucu' anlamına gelen azem büyüsünün yapılmış olmasıdır. Söz konusu hikaye Azem adlı filme de konu edilmiştir.

ZAMAN ZAMAN GÜNDEM OLUYOR

Sakarya'nın hangi ilçesinde yaşandığı bile belli olmayan bu hikaye zaman zaman sosyal medya ve ekşi sözlükte gündeme geliyor.
 
TEK BAŞINA KİMSE GİREMEDİ

Köyle ilgili bir diğer dikkat çeken bilgi ise şu ana kadar kimsenin tek başına girmeye cesaret edememiş olması. Ayrıca köyün yerini bilenler de kimsenin gitmemesi için saklıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku