• Diğer

Politika

Türkiye erken seçime mi gidecek?

2023 seçimlerinin erkene alınacağı tartışmaları gündemdeki yerini korurken AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan dikkat çeken bir açıklama geldi. Konuk olduğu canlı yayında bu yöndeki iddialara yanıt veren Kurtulmuş, "Seçim, 2023'ün Haziran ayında inşallah demokratik şekilde gerçekleştirilecek" dedi.

Türkiye erken seçime mi gidecek?

3 Eylül 2022 17:44
-A

+A

 
 
Muhalefet ve iktidara yakın medya tarafından sık sık gündeme getirilen erken seçim iddiaları, bir süredir Türkiye siyasetinin ana gündem maddelerinden biri. CHP ve İYİ Parti başta olmak üzere muhalefet partileri bir an önce sandığa gidilmesi yönünde baskı yaparken iktidar kanadından tartışmalarla ilgili bir açıklama daha geldi.
 
 
"SEÇİM 2023 HAZİRAN AYINDA YAPILACAK"
CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına konuk olan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, seçimlerin zamanında yapılacağını belirterek "Çok net. Cumhurbaşkanımız ve Cumhur İttifakı tarafından dile getiriliyor. Seçim, vaktinde olacak. AK Parti'nin Türkiye'de çıkardığı önemli hususlardan birisi seçimin vaktinde olması. 2023'ün Haziran ayında inşallah demokratik şekilde gerçekleştirilecek" dedi.
 
"SÜRECİN HAZIRLIĞI İÇERİSİNDEYİZ"
Seçim çalışmaları hakkında da bilgi veren Kurtulmuş, "Seçimin ertesi günü yeni bir seçime hazırlanan bir partiyiz. Bütün çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu sürecin hazırlığı içerisindeyiz. Seçim kampanyaları için hazırlığımızı yapıyoruz. Umarım diğer partiler de aynı hazırlıkları yapar. Teşkilatları en yakından tanıyanlardan biriyim. Birebir teşkilatlarımızın ne hissettiğini gözlemleyerek bilen birisiyim. Teşkilatlarımız yüksek bir motivasyon içerisindedir. Teşkilatlar hayati bir seçim olduğunun farkında. Meydanların dili büyük bir desteğin olduğunu gösteriyor. Halkın gönlünden düşmemeyi başarmak gerekiyor. Halkın ilgisi ve desteği devam ediyor" şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku