• Diğer

Asayiş

Tosuncuk'un ağabeyi Fatih Aydın adliyede

Çiftlik Bank davasının 2 numaralı sanığı Fatih Aydın, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne getirildi.

Tosuncuk'un ağabeyi Fatih Aydın adliyede

5 Kasım 2021 12:35
-A

+A

Binlerce kişiyi kar vaadiyle dolandırdığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın, temmuz ayında Uruguay'da yakalanarak tutuklanmıştı. Geçtiğimiz Salı günü Türkiye'ye iade edilen Aydın'ın emniyetteki işlemleri tamamlandı. Emniyette susma hakkını kullanarak ifade vermeyen Fatih Aydın, sağlık kontrolünün ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'n getirildi.
Aydın'ın Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nda ifade vermesi bekleniyor.
 
Ne Olmuştu
 
Çiftlik Bank'ın kurucusu ‘tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın Brezilya'da teslim olduktan sonra 7 Temmuz 2021 tarihinde tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Çiftlik Bank'a ilişkin 3 ayrı davada, Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın'ın 4 bin 449 kişiyi mağdur ettiği gerekçesiyle "suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme", "bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık" ve "ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık" gibi suçlardan toplamda 83 bin 446 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.
 
Gamze Erdemir - Halit Arslan - Aykut Zor - Abdul Samet Kaya

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku