• Diğer

Dünya

Taliban, bağışı poşet içinde teslim etti

Türkiye'ye deprem nedeniyle yardım yollayan ülkelerden biri de Afganistan oldu. Taliban, depremzedeler için toplanan 50 bin dolarlık bağışı, Türk Büyükelçi'ye poşet içinde teslim etti.

Taliban, bağışı poşet içinde teslim etti

16 Şubat 2023 14:47
-A

+A

 
 
 
Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem felaketlerinin ardından Afganistan'da yönetimi ele geçieren Taliban, depremzedeler için bağış kampanyası başlattı. Afgan Kızılayı, 4,5 milyon Afgani, yani 50 bin dolar bağış topladı.
 
POŞET İÇİNDE TESLİM ETTİLER
Afgan Kızılayı Başkanı Matiul Hak Halis, Türkiye Afganistan Büyükelçisi Cihad Erginay'a toplanan bağışı naylon poşet için teslim etti. Halis, Türk halkına başsağlığı mesajını iletti. Büyükelçi Erginay da yardım için teşekkür etti ve depremden etkilenen ailelere yardımı iletme sözü verdi.
 
160 BİN DOLARLIK DESTEK AÇIKLAMIŞLARDI
Afganistan Dışişleri Bakanlığı geçen hafta Türkiye ve Suriye'ye depremden etkilenen ailelere destek için 160 bin dolarlık nakit yardımda bulunacağını açıklamıştı.
 
PARALARI PUL OLDU
20 yıl boyunca Amerikan işgali altında kalan Afganistan'ın para biriminin, ABD doları karşısındaki güçsüzlüğü dikkat çekti. 4,5 milyon Afgani, yalnızca 50 bin dolar ediyor. 1 dolar tam 90 Afgani değerinde.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku