• Diğer

Gündem

Sözleşmesi devam eden kiracı sokağa atıldı!

Sözleşmesi devam eden kiracı sokağa atıldı! Genç kadın 4 çocuğuyla birlikte evsiz kaldı

Sözleşmesi devam eden kiracı sokağa atıldı!

28 Nisan 2022 16:14
-A

+A

İstanbul'un Avcılar ilçesinde bir emlakçı kontratı devam eden kiracının evine, iki kişiyle birlikte girerek ev halkını sokağa attı. Ebru Öksüz ve çocukları, kaymakamlığın desteğiyle otele yerleştirildi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Öksüz ise "Bu evi ablama ve okula yakın olduğu için tutmuştum. Elimdeki kira sözleşmesine göre 2 aylık depozitom da onlarda" ifadelerine yer verdi.

İstanbul'da yaşanan olayda Ebru Öksüz 4 çocuğuyla birlikte ev sahibi tarafından sokağa atıldı. İki aylık depozitoyu peşin verdiğini ve aylık 1200 lira kira ödediğini belirten Öksüz "Emlakçı evi sattığını söyleyip en kısa sürede boşaltmamı istedi. Çocuklarımın okulu eve yakın olduğu için haziran ayına kadar süre vermesini istedim. İki kişiyle birlikte, iftara 2 saat kala gelip eşyalarımı boşalttı" şeklinde konuştu.

"2 AYLIK DEPOZİTOM DA ONLARDA"

Öksüz, polis merkezine giderek emlakçı hakkında da şikayetçi olacağını belirterek, "Ayrıldığım eşimden 1200 TL tazminat alıyorum. Bir tanıdığımın işyerinde çalışıyorum. Bu evi ablama ve okula yakın olduğu için tutmuştum. Elimdeki kira sözleşmesine göre 2 aylık depozitom da onlarda.

"TEK İSTEDİĞİM BAŞIMIZI SOKACAK BİR EVİMİZİN OLMASI"

Buna rağmen gelip eşyalarımı kapının önüne koydular. Ben çaresizlik içerisindeyken polisi aramak aklıma bile gelmedi. Tek istediğim çocuklarımla başımızı sokacağımız bir evin olmasıydı" dedi. Ev sahibi ile emlakçı ise iddialarla ilgili açıklama yapmak istemedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku