• Diğer

Politika

Soylu'ya "700 bin Suriyeli bebek" yanıtı!

Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya "700 bin Suriyeli bebek" yanıtı! Ümit Özdağ'a da gönderme yaptı

Soylu'ya "700 bin Suriyeli bebek" yanıtı!

11 Temmuz 2022 13:46
-A

+A

Kılıçdaroğlu, Bakan Soylu'nun "700 binin üzerinde Suriyeli kardeşimiz bu ülkede dünyaya geldi. Bu bir zenginliktir" sözlerine yanıt verdi. Söz konusu bebeklerin yıkık dökük Suriye'nin zenginliği olduğunu ifade eden CHP lideri, "Suriye'nin yeniden ayağa kalkması için, evlatları vatanına dönmelidir" dedi. Zafer Partisi'nin sert sığınmacı söylemlerine de göndermede yapan Kılıçdaroğlu "Ancak hep söyledim yine söyleyeceğim, ucuz bir ırkçı tavırla değil, düzgün devlet aklıyla yapılacak iştir bu" dedi.

Kurban Bayramı dolayısıyla PEKOM Merter Polisevi'nde göçmen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleriyle bayramlaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 700 bin üzerinde Suriyelinin Türkiye'de dünyaya geldiğini belirtti.
 
"BU BÜYÜK BİR ZENGİNLİK"Açıklamalarında Soylu, "700 binin üzerinde Suriyeli kardeşimiz bu ülkede dünyaya geldi. Bana ister kızsınlar ister ne söylerlerse söylesinler. Bir tane insanın bir araya geldiği zaman annenin ve babanın attığı çığlığın ve sevincin karşılığında, bu topraklara savaştan, ölümden kaçan insanlar geldiler, bu topraklarda 700 binin üzerinde alem meydana getirdiler. Bu büyük bir zenginliktir. Büyük bir sınavdan geçtik, geçiyoruz" dedi.

"BU BEBEKLER YIKIK DÖKÜK SURİYE'NİN ZENGİNLİĞİDİR"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakan Soylu'nun açıklamaların ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, "700 bin Suriyeli bebek doğmuş ülkemizde. Allah uzun ömürler versin hepsine. Biz meseleye ülkemizin geleceği gözüyle bakıyoruz. Evet, her milletin en büyük zenginliği bebekleridir. Bu bebekler de yıkık dökük Suriye'nin zenginliğidir" dedi.

"UCUZ IRKÇI TAVIRLARLA DEĞİL, DÜZGÜN DEVLET AKLIYLA YAPILACAK İŞTİR BU"
Genel başkanlığını Ümit Özdağ'ın yaptığı Zafer Partisi'nin sığınmacılar hakkındaki sert söylemlerine de göndermede bulunan Kılıçdaroğlu, "Suriye'nin yeniden ayağa kalkması için, evlatları vatanına dönmelidir. Ancak hep söyledim yine söyleyeceğim, ucuz bir ırkçı tavırla değil, düzgün, devlet aklıyla yapılacak iştir bu" ifadelerini kullandı.

"DAVUL ZURNA İLE GİDECEKLER"Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, "Sağlıklı şartlarda gidecekler, tüm adımlar hazır. İktidarımızda bu sürecimiz 2 senede tamamlanacak. Bu şartlar da AB fonlaması ile, bizim garantörlüğümüzde oluşturulacak. Davul zurna ile gidecekler" dedi.

"KILIÇDAROĞLU SADDAM GİBİ FEODAL KAFALIDIR"Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise Kılıçdaroğlu'nun paylaşımlarına sosyal medya hesabından yanıt verdi. Kılıçdaroğlu hakkında ağır sözler kullanan Özdağ, "Zafer Partisine 'ucuz ırkçı' diye saldıran Kılıçdaroğlu Saddam gibi feodal kafalıdır. CHP'de kritik noktaları Tuncelilere teslim etti. Kendi partisinde ayrımcılık yapan bir siyasetçi mi Türkiye'yi birleştirecek? AKP'nin mezhepçiliğinden bıktık. CHP'nin 'Dersimciliğine' hiç gerek yok." paylaşımında bulundu.

"SURİYELİLER KALACAK DERKEN DEVLET AKLINIZ NEREDEYDİ?"
Kılıçdaroğlu'nun paylaşımının alıntılayan Özdağ, "2016/2021'de 2 çalıştay düzenleyip 'Suriyeliler kalacak, vatandaşlık vereceğiz' derken devlet aklınız neredeydi? Zafer Partisi kurulunca devlet aklınız başınıza geldi. Hala gönüllü dönüş diyorsunuz. Kimse gönüllü dönmez biliyorsunuz. Devlet aklımızın zekatını versek müsteşar olursunuz" ifadelerine yer verdi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku