• Diğer

Genel

Siber Saldırganlar Engelli Vatandaşı Dolandırdı!

Siber saldırganlar Kahramanmaraş’ta görme engelli bir vatandaşı dolandırdı.

Siber Saldırganlar Engelli Vatandaşı Dolandırdı!

2 Ocak 2018 16:09
-A

+A

Siber saldırganlar il Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan görme engelli olan Mehmet Özyiğit’in Ziraat Bankası hesabındaki 3 bin 793TL olan parası gasp etti. 
 
Olay sonrası gerekli yerlere müracaat eden Özyiğit Ziraat Bankasının mağduriyetini giderene kadar olayın takipçisi olacağını söyledi.
 
“Sistemin Dışına Atıldım”
 
Yetkililerden mağduriyetinin giderilmesini isteyen Mehmet Özyiğit şunları söyledi, “İl Milli Eğitim Çalışanıyım,sabahleyin iş yerinegeldim, daire önünde bulunan Ziraat Bankası ATM’sinde farklı bir hesabın kartından kendi hesabıma 3 bin 793 TL havale yaptım. İş yerine geldiğimde mobilbankacılık ile hesabıma girmek istedim. Hesabımdan başka bir hesaba EFT yapacaktım.İlk girdiğimde güvenlik nedeniyle otumunuz sonlandırıldı denildi. Tekrar giriş yaptım, yüklediğim para hesabımda duruyordu, tam işlem yapacağım sıra özür diliyoruz işlemini yapamıyoruz denildi. Bunu 3 kez denetim aynı hata oldu. Sistem beni sürekli geri attı. Sonrasında girdiğimde bakiyemin 2 lira olduğunu gördüm.3 bin 793 lira bir başkasının adına Yapı Kredi Bankası, Gaziantep İbrahimli şubesinde kayıtlı bir iban numarasına yapılmış.  Ve oradaki iban ile benim girmiş olduğum iban arasında çok farklılıklar var. İban numarasında benzerlik olsa yanlış tuşladığımızı düşüneceğiz ama böyle bir durum söz konusu değil.”
 
“Adliye Yollarını Deneyeceğim”
 
Emniyet görevlilerini gerekli hassasiyeti gösterip sorunun biran önce çözülmesini isteyen Özyiğit konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu olayın ardından acilen Ziraat Bankası şubesine gittim.Harcama itirazında bulundum.  Sonrasında emniyet müdürlüğü siber suçlar birimine suç duyurusunda bulundum. Bankadan gelen yazıda ise mobil şifre paylaşımı müşterinin sorumluluğundadır, gibi açıklama geldi. Yani herhangi bir şekilde tespit edilen bir şey yok. İnternet bankacılığını şuanda açmıyorlar.  İşlem devam ediyor diyorlar. Ozan bu yazıyı neden gönderdiniz.  Bana görevlilerinin ve emniyet birimlerinin bu konuda hassasiyet göstererek bu işin sonuçlanmasını talep ediyorum. Bu süreci biraz daha bekleyip, sonrasında adliye yollarını deneyeceğim. Benim bilgim dışında yapılan bu işlemi banka tarafıma iadesini yapana kadar takibini bırakmayacağım.”

ALİ KEKLİK
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Genital siğiller kanser yapabilir

Genital siğiller kanser yapabilir

18:37 - 14 Mayıs 2020

'Virüs stresinden etkileniyorlar'

'Virüs stresinden etkileniyorlar'

18:16 - 14 Mayıs 2020

Yalancı olduğunuza 6 işaret

Yalancı olduğunuza 6 işaret

18:06 - 14 Mayıs 2020

Masalsı yolculuğa binlerce talep

Masalsı yolculuğa binlerce talep

21:25 - 19 Aralık 2019

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku