• Diğer

Dünya

Sevgili arayan kadınları dolandırdı

Kendini Türk vatandaşı "Demir Balık" olarak tanıtıp Nijerya'da internet üzerinden sevgili arayan kadınları dolandırdı

Sevgili arayan kadınları dolandırdı

3 Kasım 2022 10:32
-A

+A

 
Nijerya'da internet üzerinden aşk arayan kadınları dolandıran bir suç şebekesi çökertildi. Çete liderlerinden birinin kendini Türk vatandaşı "Demir Balık" olarak tanıtıp genç kadınları kandırdığı ve "borç" adı altında para alarak çok ciddi dolandırıcılık yaptıkları ortaya çıktı.
 
Nijerya'da bir dolandırıcılık çetesi çökertildi. Cavite bölgesinde yapılan baskında internet üzerinden aşkı arayan kadınları istismar eden ve paralarına el koyan çetenin üyeleri yakalandı. Baskın sonrasında yapılan açıklamada çetenin 2.2 PHP yani yaklaşık 37 bin dolar para elde ettiği belirtildi.
 
ÇÖPÇATAN SİTESİNDE TANIŞTIĞI KADIN ŞİKAYET ETTİ
Operasyonda 37 yaşındaki Nijeryalı Ikenna Onouha ve 28 yaşındaki Jacel Ann Paderan'ın gözaltına alındığı belirtildi. Nijerya medyası, Onuoha'nın çöpçatan siteleri üzerinden tanıştığı bir kadının şikayet etmesi sonrasında operasyona hız verildiğini kaydetti.
 
KENDİNİ "DEMİR BALIK" OLARAK TANITMIŞ
Dolandırılan kadının, Onuoha ile ilişkisinin 2020 yılının Nisan ayında başladığı ve Onuoha'nın kendisini Türk vatandaşı Demir Balık olarak tanıttığı öğrenildi. İnternet üzerinden kadınla görüşmeye başlayan Onuoha birçok söz ve vaat karşılığında kadından para istedi.
 
PARA TALEBİNDE ISRARCI OLUNCA YAKAYI ELE VERDİ
Kadının paraları göndermesi sonrasında tekrar para istemesi üzerine kadın durumdan şüphelendi. İsmi açıklanmayan kadın "Demir Balık" mahlasıyla kendini tanıtan Onuoha'nın sözlerinin gerçek olmadığını fark etti. Sözcü gazetesinde yer alan habere göre kadın durumu polise bildirirken, yerel yetkililer, "Şüpheli daha fazla para isteyince durumu bize bildirdiler" dedi. Suç örgütündeki üçüncü kişi olan Elizares'in ise halen arandığı belirtildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku