• Diğer

Gündem

Serin hava 10 gün boyunca etkili olacak

İstanbul, Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı hava etkisini göstermeye başladı. Serin havanın 16 Haziran'a kadar etkisini göstereceği belirtilirken, hava sıcaklıkları ise 22-25 derece arasında seyredecek.

Serin hava 10 gün boyunca etkili olacak

7 Haziran 2022 16:46
-A

+A

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM'un mevcut meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre; İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde hafta boyunca Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.
 
SICAKLIKLAR 22.25 DERECE ARASINDA DEĞİŞECEK

Bu nedenle, hafta boyunca (Perşembe ve Cuma hariç) sıcaklıkların 22-25 derece aralığında mevsim normalleri altında seyredeceği ön görülüyor.
 
16 HAZİRAN'A KADAR SÜRECEK

Serin havayla birlikte İstanbul genelinde yer yer gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da hava sıcaklıklarının 16 Haziran'a kadar mevsim normalleri civarı ile 1-3 derece altında seyretmesi bekleniyor.
 
17-22 Haziran tarihleri kapsayan uzun vadeli tahminlere göre de sıcaklıkların mevsim normalleri civarı ile 1-3 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku