• Diğer

Dünya

Sel felaketi ve heyelan vurdu

Muson yağmurlarının etkili olduğu Kuzey Hindistan'da meydana gelen sel ve toprak kayması, hayatı felç etti. Sel felaketinin ardından 40 kişi hayatını kaybetti.

Sel felaketi ve heyelan vurdu

22 Ağustos 2022 15:10
-A

+A

 
Kuzey Hindistan'da muson yağmurları yüzlerce köyü sular altında bıraktı. Felaket nedeniyle evler, arabalar ve insanlar olumsuz etkilendi.
 
40 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
Sel ve toprak kaymaları nedeniyle bölgede 40 kişi hayatını kaybetti. Kurtarma ekipleri su altında kalan bölgede incelemelerini sürdürürken, yüzlerce kişi ise yardım kamplarına sığınmak zorunda kaldı.
 
HEYELAN NEDENİYLE BİNA ÇÖKTÜ
Görüntülerde ayrıca Shimla'da heyelan nedeniyle boşaltılan bir binanın çöktüğü görülüyor. Bölgenin kısa sürede aşırı miktarda yağış almasıyla durum giderek kötüleşti. Ekipler şiddetli sel uyarıları için bölgede harekete geçti. Yetkililer, bölgede daha şiddetli yağışlar olacağını söyleyerek hayatta kalanlar için uzak bölgeleri tarama amacıyla helikopterler gönderileceğini söyledi.
 YIKIM İZLERİ KALDI
Sel felaketine ilişkin ortaya çıkan görüntüler ise kahretti. Kaydedilen görüntülerde; evlerindeki hasarı araştıran insanlar, selin etkilediği köprüler, yoğun yağışla parçalanan yollar, devrilen ağaç ve elektrik direkleri yer alıyor.
 
 
Anahtar Kelimeler : Twitter, Dünya, Haberler, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku