• Diğer

Politika

Sehpanın boyutu Avrupa'ya bir mesaj mı?

Görüşmenin kendisi kadar konuşulacak görüntü: Sehpanın boyutu Avrupa'ya bir mesaj mı?

 Sehpanın boyutu Avrupa'ya bir mesaj mı?

6 Ağustos 2022 12:21
-A

+A

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'in Rus Sanatoryum'daki görüşmesi yaklaşık 4 saat sürdü. Görüşmenin basına açık kısmında ise kameralara yansıyan sehpa detayı dikkat çekti. Rus yetkililer, Putin-Erdoğan görüşmesine küçük bir masa koyarak yakınlık mesajı verdi. Öte yandan geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Putin-Macron görüşmesindeki devasa masa gündem olmuştu. Siyaset uzmanları bu durumu "Rusya-Fransa arasındaki ilişkiler kritik seviyede" olarak nitelendirmişti."AVRUPA'NIN GAZI TÜRKİYE ÜZERİNDEN ALMASI ÇOK ÖNEMLİ"
Görüşmenin basına açık kısmında gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tahıl anlaşmasıyla ilgili gelişmeleri, bölgemizdeki son durumu ve Suriye'deki gelişmeleri ele alacağız. Avrupa'nın Rus gazını Türkiye üzerinden alması çok önemli. Akkuyu Nükleer Santraliyle ilgili de etraflıca bir görüşme yapacağız. Bugün böyle bir fırsatı bulduğumuz için memnuniyetimi ifade etmek istiyorum" dedi. ifadelerini kullandı.

SEHPA DETAYI GÖRÜŞMEYE DAMGA VURDU

Öte yandan görüşme sırasında Rus tarafının kullandığı sade ve küçük sehpa kameralara yansıdı. Siyaset uzmanları bu durumu iki ülkenin liderlerinin yakın temas halinde olması ve ilişkilerin iyi olması üzerine yordu.

MACRON'A AYRI TARİFE UYGULANDI
Geçtiğimiz aylarda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşen Putin, bu görüşmede metrelerce uzunluğunda olan bir masa kullanmıştı. Görüşmenin basına yansıyan kısımlarında ise Putin'in sert yüz ifadesi kameralar tarafından kayıt altına alınmıştı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku