• Diğer

Dünya

Resmen katliam yaptılar

Brezilya'da son 3 ay içinde suç örgütlerine yönelik büyük operasyonlar gerçekleştiriliyor. 11 kişinin öldürüldüğü mayıs ayındaki operasyonun ardından dün Rio de Janeiro kentindeki çeteleri basan güvenlik güçleri operasyonda 18 kişiyi öldürdü. Mahalle sakinleri polisin ayrım gözetmeden herkese ateş açtığını iddia ederken, olayı anlatan bir kadın "İçeride katliam yaptılar" ifadesini kullandı.

Resmen katliam yaptılar

22 Temmuz 2022 12:30
-A

+A

 
 
Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde güvenlik güçlerinin suç örgütlerine yönelik düzenlediği operasyonda 18 kişinin öldüğü bildirildi.
 
18 ÇETE ÜYESİ ÖLDÜRÜLDÜ

Brezilya basınında çıkan habere göre, Rio de Janeiro'nun kuzeyinde "Favela" olarak bilinen bir mahallede, güvenlik güçleri çeteye operasyon yaptı. Yetkililerden yapılan açıklamada, suç örgütlerine yönelik operasyonda şimdiye kadar 18 çete üyesinin öldürüldüğü belirtildi. 
VURULANLARA YARDIM EDENLER DE TUTUKLANDI

Mahallelerde yaşayanlar basına, polisin ayrım gözetmeden herkese ateş açtığını söyledi. Bir kadın "İçeride katliam yaptılar" dedi. Bir görgü tanığı da vurulan kişilere yardım etmeye çalışanların tutuklandığını anlattı.
 
24 MAYIS'TAKİ OPERASYONDA 11 KİŞİ ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Brezilya'da aynı bölgede, 24 Mayıs'ta güvenlik güçlerinin çetelere karşı düzenlediği operasyonda ise 11 kişi ölmüştü. Rio de Janeiro Askeri İnzibat Sözcüsü Ivan Blaz, yaptığı açıklamada, hayatını kaybeden sivil için üzgün olduğunu belirterek "Rio de Janeiro'daki silahlı çatışmaların yüzde 80'inden fazlasının sorumlusu bu örgütü dağıtmamız gerekiyor" ifadesini kullanmıştı.
Anahtar Kelimeler : Brezilya, Rio de Janeiro, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi

Dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi

12:26 - 17 Ağustos 2022

Pilot özür dileyip uçaktan atladı

Pilot özür dileyip uçaktan atladı

12:17 - 17 Ağustos 2022

Evde 9 eşiyle birlikte yaşayan adam

Evde 9 eşiyle birlikte yaşayan adam

21:09 - 15 Ağustos 2022

Kadını havuzda boğmaya çalıştı!

Kadını havuzda boğmaya çalıştı!

11:53 - 12 Ağustos 2022

Kolej odasında kendini astı

Kolej odasında kendini astı

17:17 - 11 Ağustos 2022

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku