• Diğer

Dünya

Putin tüm kozlarını oynuyor!

"Durdurulamaz" dediği hipersonik füzeleri Ukrayna'da ilk kez kullandı

Putin tüm kozlarını oynuyor!

19 Mart 2022 16:28
-A

+A

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'da bir mühimmat deposunu Putin'in "durdurulamaz" olarak tanımladığı kinjal hipersonik füzelerle imha etti. Açıklamada, "Ukrayna'daki özel operasyonda ilk kez Kinzhal hipersonik füzesi kullanıldı. Ukrayna'nın İvano-Frankivsk bölgesinde füze ve uçak mühimmatı için büyük bir yeraltı deposunu Kinzhal hipersonik füze kullanarak imha ettik." ifadeleri yer aldı.
Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı, Ukrayna savaşının 24. gününde bölgedeki gelişmelere ve savaşın gidişatına yönelik açıklamada bulundu.
 
İLK KEZ HİPERSONİK FÜZE KULLANDILAR
Açıklamada, Rus Silahlı Kuvvetleri tarafından ilk kez Ukrayna birliklerinin yer altı mühimmat deposunu imha etmek için hipersonik aerobalistik füzelerle Kinzhal füze sisteminin kullanıldığı belirtildi.
UKRAYNA'YA VERİLEN ZARARI AÇIKLADILAR
Açıklamada şöyle denildi: "Ukrayna'nın üç S-300 ve bir Buk-M1 olmak üzere toplam 69 askeri tesisi vuruldu, 12 Ukrayna insansız hava aracı havada vuruldu. Özel askeri harekatın başlangıcından bu yana 196 Ukrayna insansız hava aracı, 1438 tank ve diğer zırhlı muharebe aracı, 145 çoklu roketatar imha edildi."
 
FÜZELER HAKKINDA "DURDURULAMAZ" DEMİŞTİ
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 2018 yılında yaptığı açıklamada, hipersonik füzelerin bin kilometre menzilde denizde ve karadaki hedefleri vurabildiğini belirtmişti. Putin füzeyi "Durdurulamaz" ve "yenilmez" olarak tanımlamıştı.

Anahtar Kelimeler : Putin tüm kozlarını oynuyor!,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku