• Diğer

Politika

PKK'nın silahı bırakması gerekiyor

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bugün yaptığı açıklamada dikkat çeken mesajlar verdi. Gergerlioğlu, "Çatışmaları sürdüren örgütün, PKK'nın mutlak suretle silahı bırakması ve 1 Eylül Barış Günü'nde sorunlarımızı artık Meclis'te çözmemiz gerekiyor." dedi.

PKK'nın silahı bırakması gerekiyor

1 Eylül 2022 18:27
-A

+A

 
 
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bugün Meclis'te bir basın toplantısı düzenledi. Bugünün "1 Eylül Dünya Barış Günü" olduğunu anımsatan Gergelioğlu, insanlığın yılda bir kez gelen bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini söyledi. Dünyada toplumlar ve bireyler arasında sorunlar, savaşlar olabileceğini dile getiren Gergerlioğlu, insanlığın amacının her zaman barışa ulaşmak olduğunu hatırlattı.
 
 
"ÇATIŞMALARIN BİR AN EVVEL BİTMESİ GEREKTİĞİNİ TEKRARLIYORUZ"
İnsanların dünya savaşlarından, bölgesel çatışmalardan çok çektiğini vurgulayan Gergerlioğlu, "Savaş kaybettirir, barış kazandırır. Biz Türkiye'de dini ve etnik ayrımlardan dolayı da sorunların olduğunu, çatışmalar çıktığını biliyoruz. Sorunların olduğu bir yerde barış yoktur ve mutlaka bunlara çözüm bulunması gerekir. 1 Eylül Barış Günü'nde Kürt meselesinden kaynaklı çatışmaların bir an evvel bitmesi gerektiğini tekrar söylüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
 
"PKK'NIN MUTLAK SURETLE SİLAHI BIRAKMASI GEREKİYOR"
Silahlı çatışma içinde bulunan örgütlerin mutlak suretle silahını bırakması gerektiğini belirten Gergerlioğlu, "Çatışmaları sürdüren örgütün, PKK'nın mutlak suretle silahı bırakması ve 1 Eylül Barış Günü'nde sorunlarımızı artık Meclis'te çözmemiz gerekiyor. Çatışmanın, ölümün, kanın hiç kimseye bir faydası yok. Artık çözümün bulunması gereken bir zaman dilimindeyiz." ifadesini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku