• Diğer

Gündem

Pilotun kaçamağını duyan yolcular çılgına döndü

Uçak havadayken şekerleme yaparken kuleye yakalandı, pilotun kaçamağını duyan yolcular çılgına döndü

1 Haziran 2022 16:11
-A

+A

İtalya Hava Yolları'na ait bir uçağın New York'tan Roma seferi yaptığı sırada skandal bir olay yaşandı. Kaptan pilotun dinlenmek üzere uçağı emanet ettiği ikinci pilot da uçağı otomatiğe alıp uykuya daldı. Kulenin uçaktan haber alamaması üzerine ortaya çıkan olay, yolcuların büyük tepkisini çekti.

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletinden Roma'ya giden uçağın kaptan pilotu, dinlenme sırasının gelmesi nedeniyle uçağın kontrolünü ikinci pilota bıraktı.
 
O DA OTOMATİĞE ALIP UYUDU
Fakat ikinci kaptan da hiç yapmaması gereken bir harekete imza atarak, uçağı otomatiğe aldı ve şekerleme yapmaya başladı. Bu sırada ise kule, uçakla irtibat kurmaya çalıştı.
 
UÇAĞIN KAÇIRILDIĞINI SANDILAR
10 dakika boyunca pilotlardan haber alamayan kule, İtalyan yetkililere haber vererek uçağın kaçırılmış olabileceğini söyledi. Uçağın başarılı şekilde Roma'ya inmesinin ardından kamera kayıtları incelendi ve pilotların uyuduğu tespit edildi.
 
İŞTEN KOVULDU
Yardımcı pilot her ne kadar uçuş sırasında uyumadığını iddia etse de hava yolu şirketinin yetkilileri bu savunmayı yeterli bulmadı ve yardımcı pilotun işten çıkarılmasına karar verdi.
 
OLANLARI DUYAN YOLCULAR ÇILDIRDI
Havada yaşanan skandal, çok geçmeden yolcuların da kulağına gitti. Yolcular, atlattıkları tehlike nedeniyle hava yolu şirketine büyük tepki gösterdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku