• Diğer

Yerel

Öztunç: 'Bana 5 yıl verin bu şehri ayağa kaldırayım'

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili aynı zamanda Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Öztunç: Belediye başkanlığı seçimlerinde rakip tanımadığını söyledi.

Öztunç: 'Bana 5 yıl verin bu şehri ayağa kaldırayım'

5 Şubat 2019 12:01
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ali Öztunç, yerel seçimde rakip tanımadığını belirterek, "Kim gelirse gelsin karşıma; Sayın Cumhurbaşkanı'mız Tayyip Bey, Cumhurbaşkanlığı'ndan istifa eder, karşıma aday olursa iddialı aday olur. O zaman sıkıntıya girerim ama Sayın Erdoğan gelmediği müddetçe karşımda rakip yoktur" dedi.

CHP'li Ali Öztunç, gazetecilerle bir araya geldi.

Seçilmesi durumunda hayata geçireceği projelerin bir kısmından bahseden Öztunç, yerel seçim ile genel seçimin çok farklı olduğunu söyledi. Genel seçimde vatandaşın lidere, ideolojiye ya da o günkü dünya şartlarına bakarak, oy verdiğini ancak yerel seçimde adaya oy verildiğini söyledi. Ali Öztunç, Eskişehir'i de örnek şehir olarak gösterdi.

CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Milletvekili Ali Öztunç projelerini açıkladı. Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Öztunç, Kahramanmaraş’a hafif raylı sistem, stadyum ve sağlık kuruluşları kazandıracağını söyledi.

Öztunç: 'Bana 5 yıl verin bu şehri ayağa kaldırayım'

Öztunç, kentin önemli sorunlarından Aksu Çayı’nın her şeye rağmen temizleneceğini söyledi. Büyüyen Kahramanmaraş’ın merkezde 3’üncü bir ilçenin kurulması gerektiğini savunan Öztunç, seçmenlerden 5 yıl süre istedi.

 “Benim en büyük mega projem hafif raylı sistem olacak. Kapıçam’dan başlayıp Üngüt köprüsüne kadar gelecek ve kent içinden de geçişi olacak. Kırmızı çizgilerimden birisi de, Kahramanmaraşspor stadyumunu yapacağım. Hükümet yapmadı Allah nasip ederse inşallah ben yapacağım. Büyüyen şehre bir yeni ilçe daha kurulması gerekiyor. Adı tartışılır Yenişehir olur başka bir şey olur organize sanayi bölgesinin oraya. Aksu Çayı temizlenecek lamı cimi yok, kim bundan rahatsız olursa olsun. Kahramanmaraş’ta mahallelerde kreşler açacağım belediye olarak. Çocuklarımızın gideceği ucuz kreşler. Diş ve göz hastanesi açacağım ve çocuklarımız rahatça tedavilerini küçük yaşlarda olsun diye. Bu kampanyada uyumlu düzgün kimseyi üzmeden ve şehri germeden bir kampanya yürüteceğiz. Bana 5 yıl verin bu şehri ayağa kaldırayım” diye konuştu.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku