• Diğer

Magazin

Önce yayınladılar, sonra başlığı değiştirdiler

Gaye Su Akyol'un röportajını "Erdoğan'ın kabusu" diyerek yayınlayan Financial Times, başlığını değiştirdi

Önce yayınladılar, sonra başlığı değiştirdiler

1 Aralık 2022 13:13
-A

+A

 
Financial Times, yeni albümünü yayınlayan Gaye Su Akyol ile yaptığı röportajı "Türk şarkıcı Gaye Su Akyol, Erdoğan'ın en kötü kabusu" başlığıyla yayınlayınca tepkilerde beraberinde geldi. Gazete gelen tepkilerin ardından makalenin başlığını "Türk Şarkıcı Gaye Su Akyol Umut ve Özgürlük" olarak değiştirdi.

 
İngiliz gazetesi Financial Times, yeni albümü 'Anadolu Ejderi'ni dinleyicilerin beğenisine sunan şarkıcı Gaye Su Akyol ile yaptığı röportajı gazetenin basılı versiyonunda "Erdoğan'ın kabusu", internet sitesinde ise "Erdoğan'ın en kötü kabusu" başlığıyla yayınladı. Kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturan başlık kullanıcıların tepkisini çekti.
 

"ERDOĞAN'IN EN KÖTÜ KABUSU" BAŞLIĞI ATILDI
Gazetede yayınlanan makalede Akyol'un "yeniden canlanan Anadolu Rock hareketinin futuristik temsilcisi" olduğu, sanatçının insan, kadın, kuir haklarının savunucusu olarak da bilindiği belirtiliyor. Şarkıcı ise röportajında "Bu benden nefret etmeleri için yeterli bir sebepti. Ama karanlık fikirleri umurumda değil" diyor. Akyol'un bu sözlerinin ardından gazetenin basılı versiyonunda "Erdoğan'ın kabusu", internet sitesinde ise "Erdoğan'ın en kötü kabusu" başlığı kullanıldı.
 
Gaye Su Akyol'un röportajını 'Erdoğan'ın kabusu' diyerek yayınlayan Financial Times, başlığını değiştirdi
 
TEPKİLERİN ARDINDAN BAŞLIK DEĞİŞTİRİLDİ
Başlıklar kısa sürede sosyal medyada gündem olurken binlerce tepki mesajı yağdı. Gelen tepkilerin ardından harekete geçen Financial Times, makalenin başlığını değiştirdi. Gaye Su Akyol için hazırlanan makalenin yeni başlığı "Türk Şarkıcı Gaye Su Akyol Umut ve Özgürlük" olarak değiştirildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku