• Diğer

Türkiye

O madde komisyondan 11 saatte geçti

TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda görüşülen AK Parti'nin sağlık torba yasa teklifinin 5'inci maddesi, muhalefetin protestolarına rağmen kabul edildi.

O madde komisyondan 11 saatte geçti

7 Kasım 2018 13:46
-A

+A

AK Parti'nin sağlık torba yasa teklifinin kamu görevinden çıkarılan ve güvenlik soruşturması sonucu kamuya alınması uygun görülmeyen hekimler ve diş tabiplerinin sadece Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması bulunmayan özel hastanelerde çalışabilmesine imkan tanıyan 5. maddesinin TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'ndaki görüşmeleri 11 saat sürdü.
 
CHP, HDP ve İYİ Parti temsilcilerinin söz hakkı kullanarak yoğun engelleme yaptıkları komisyonda AK Parti "kifayeti müzakere" önergesi yoluyla görüşmeleri sonuçlandırdı. AK Parti'nin 5. madde üzerindeki görüşmelere son verilmesi ve bu madde ile teklifin diğer maddeleri üzerinde verilecek önergelerin üzerinde görüşme açılmaksızın önerge metni ile gerekçelerinin okunarak oylatılmasına yönelik teklifi, muhalefetin yoğun protestosuna karşın kabul edildi. Bu önergenin kabulünün ardından da komisyonda muhalefetin değişiklik önergeleri okunup, oylatılarak reddedildi ve madde aynen kabul edildi.Muhalefetin protestosu vekil danışmanlarının cep telefonları aracılığıyla kaydedildi.iha
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku