• Diğer

Dünya

Miçotakis'in hedefinde yine Cumhurbaşkanı Erdoğan var

Miçotakis'in hedefinde yine Cumhurbaşkanı Erdoğan var: Yeni Osmanlıcı fanteziler yerine ekonomiye odaklanmalı

Miçotakis'in hedefinde yine Cumhurbaşkanı Erdoğan var

29 Temmuz 2022 12:08
-A

+A

 
 
Ankara-Atina hattındaki gerilim son dönemde iyiden iyiye artarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Benim için artık yok" dediği Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten skandal bir açıklama daha geldi. Miçotakis, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Osmanlıcı revizyonist fantezileri canlandırmak yerine kötü giden Türk ekonomisini canlandırmaya odaklanarak halkına daha iyi hizmet edeceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.
 
Türkiye ile Yunanistan arasında son dönemde artan gerilim, karşılıklı sert açıklamalarla sürüyor. Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, dün CNN International kanalında katıldığı programda Türkiye'yle ilişkilere değindi.
 
"TÜRKİYE İLE SORUNLARI GİDERMEK İSTİYORUZ"
"NATO'nun ve Avrupa'nın isteyeceği son şey, Güneydoğu Avrupa'da bir başka istikrarsızlık kaynağı" diye konuşan Miçotakis, Türkiye'yle sorunları gidermek istediklerini savundu. Uluslararası hukuka bağlı kalarak farklılıkları giderebileceklerine inandıklarını kaydeden Miçotakis, doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da eleştirdi.
 
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A YÖNELİK SKANDAL İFADELER
Sözcü'de yer alan habere göre Yunanistan Başbakanı, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Osmanlıcı revizyonist fantezileri canlandırmak yerine kötü giden Türk ekonomisini canlandırmaya odaklanarak halkına daha iyi hizmet edeceğine inanıyorum" dedi.
 
ERDOĞAN "BENİM İÇİN MİÇOTAKİS DİYE BİRİ YOK" DEMİŞTİ
Yunanistan ve Türkiye arasında gerilim Ege'de yaşanan gelişmeler ve karşılıklı açıklamalarla son dönemde iyice tırmandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mayıs ayında Yunanistan Başbakanı'nı hedef alarak "Benim için Miçotakis diye birisi yok" demiş, iki lider geçen ayki NATO zirvesinde de yan yana gelmemişti. Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou, hafta başında Yunan basınına verdiği röportajda Türkiye'yi Ege ve Akdeniz'de 'saldırgan tavır sergilemek'le suçlamıştı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi

Dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi

12:26 - 17 Ağustos 2022

Pilot özür dileyip uçaktan atladı

Pilot özür dileyip uçaktan atladı

12:17 - 17 Ağustos 2022

Evde 9 eşiyle birlikte yaşayan adam

Evde 9 eşiyle birlikte yaşayan adam

21:09 - 15 Ağustos 2022

Kadını havuzda boğmaya çalıştı!

Kadını havuzda boğmaya çalıştı!

11:53 - 12 Ağustos 2022

Kolej odasında kendini astı

Kolej odasında kendini astı

17:17 - 11 Ağustos 2022

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku